Xbox Controller yanlış pil düzeyi

anilbasarbozkurt

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, GP recyko 2700 mAh ni-mh pil kullanıyorum. Controller'ı PC'ye bağladığımda pil seviyesini doğru gösterirken konsolda hep aynı seviyede ve %70-80 civarlarında gösteriyor. Ne kadar kullanırsam kullanayım, şarj edeyim hep aynı düzeyde. PC'de doğru gösteriyorken konsolda hep aynı ve yanlış düzeyde göstermesini anlamış değilim. Sizde de bu sorun var mı?

Hocam ya controller ya da konsol sıkıntılı bende de soyle bir sorun olmuştu konsolda hiçbir sıkıntı yokken bilgisayarda drift sorunu ile karsilasmistim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı pilleri kullanıyorum, aynı problem bende de var fakat bana herhangi bir etkisi olmadığı için öyle kullanmaya devam ediyorum. Tam şarj halinde bağladığımda piller %80 görünüyor ve son 10 dakika bitmeden önce kırmızıya dönüyor pil göstergesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı pilleri kullanıyorum, aynı problem bende de var fakat bana herhangi bir etkisi olmadığı için öyle kullanmaya devam ediyorum. Tam şarj halinde bağladığımda piller %80 görünüyor ve son 10 dakika bitmeden önce kırmızıya dönüyor pil göstergesi.

Büyük ihtimal pil tam uyumlu değil herhalde hocam Controller ile. 10 dakika önceden gösteriyorsa sorun yok o zaman. Ben multiplayer oyunda bir anda kapanır diye endişe etmiştim.

Büyük ihtimal pil tam uyumlu değil herhalde hocam Controller ile. 10 dakika önceden gösteriyorsa sorun yok o zaman. Ben multiplayer oyunda bir anda kapanır diye endişe etmiştim.

Yok hocam öyle bir anda kapandığı hiç olmadı. Hep önceden uyarı veriyor kontrolcünün pili azalıyor diye sonrada 10 dakika içinde bağlantı kopuyor.

Bu bir sorun değil. Normal alkalin piller sıfırken 1.64v civarı verirler şarj düştükçe voltaj 1.1lere doğru düşer. Şarjlı piller full doluyken 1.34v civarı verirler, 1 volta doğru düşer. Kontrolcü sizin voltajınız 1.3 civarı olduğu için yarıya gelmişsiniz gibi düşünüyor ama aslında şarjınız fulle yakın. Sadece göstergede öyle gözüküyor yani erken bitmesi vs gibi bir sorun yok. Şarjlı piller 1.2v alkalin piller 1.5vtur.

Bu bir sorun değil. Normal alkalin piller sıfırken 1.64v civarı verirler şarj düştükçe voltaj 1.1lere doğru düşer. Şarjlı piller full doluyken 1.34v civarı verirler, 1 volta doğru düşer. Kontrolcü sizin voltajınız 1.3 civarı olduğu için yarıya gelmişsiniz gibi düşünüyor ama aslında şarjınız fulle yakın. Sadece göstergede öyle gözüküyor yani erken bitmesi vs gibi bir sorun yok. Şarjlı piller 1.2v alkalin piller 1.5vtur.
Hep aynı düzeyde göstermesi sorun mudur hocam ?

Geri
Yukarı