Xbox Game Bar çok FPS düşürür mü?

Fenerbahçelii

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Normalde kullanmam fakat güzel vuruşlar çıkarttığımda geri kalan 30 saniyeyi almak istiyorum. Çok FPS'e etki eder mi? AMD'nin kendi uygulamasından yapacaktım fakat görüntü tekrarını açınca ekran dalgalanıyor.

Normalde kullanmam fakat güzel vuruşlar çıkarttığımda geri kalan 30 saniyeyi almak istiyorum. Çok FPS'e etki eder mi? AMD'nin kendi uygulamasından yapacaktım fakat görüntü tekrarını açınca ekran dalgalanıyor.

O konu hakkında pek bilgim yok ama bazı uygulamalar vardı oyunlarda ki kilini vs kayıt ediyordu belki o Game bardan daha iyi bir FPS performansı sunabilir. Adını hatırlarsam yazarım ama bir araştırmanı tavsiye ederim.

Ben fazla etkilediğini düşünmüyorum, diğer kayıt programlarına göre. Sürekli kullanıyorum ve son 3 dakikayı kaydediyorum.

Pek etki etmiyor sanırsam, hissedeceğin fark sistemine göre de değişir. Bende Xbox Game Bar %1-2 arası CPU, 250-300 MB arası RAM ve %10-11 arası GPU kullanıyor. AMD'nin görüntü tekrarı özelliği ise yaklaşık %1 CPU, 250-300 MB arası RAM ve %37 GPU kullanıyor. Xbox Game Bar'ı kullanman daha iyi olacaktır zaten. Örneğin CS:GO oynuyorsan, 8 GB RAM'in varsa ve CS:GO, Discord dışında başka RAM kullanan programlar da açıksa FPS drop yiyebilirsin. 16 GB RAM'in varsa RAM açısından pek sorun yaşamazsın. İşlemciyi zaten çok kullanmıyor. Ekran kartı konusunda da örneğin GTA 5'te 60 FPS alıyorsan 53 civarına düşebilir.
Hocam ben hem arkadaşlarımın hem de oyunun sesinin gelmesini istiyorum ayarları nasıl yapmalıyım kendi ayarlanızı atar mısınız acaba?
Arama kısmına Xbox Game Bar yaz, oradan Xbox Game Bar'ı Etkinleştir'e tıkla ve Xbox Game Bar'ı etkinleştir. Sonra Windows Logosu ve G tuşuna aynı anda bas. Açılan menüde orta üstten
1652977562915.png

buna tıkla. Açılacak menüden "Yakalanıyor" sekmesine girip şu ayarları yap;
1652977609159.png

Edit: "Mikrofon kayıt bildirimlerini göster" seçeneğini etkinleştirip etkinleştirmemek size kalmış.

Pek etki etmiyor sanırsam, hissedeceğin fark sistemine göre de değişir. Bende Xbox Game Bar %1-2 arası CPU, 250-300 MB arası RAM ve %10-11 arası GPU kullanıyor. AMD'nin görüntü tekrarı özelliği ise yaklaşık %1 CPU, 250-300 MB arası RAM ve %37 GPU kullanıyor. Xbox Game Bar'ı kullanman daha iyi olacaktır zaten. Örneğin CS:GO oynuyorsan, 8 GB RAM'in varsa ve CS:GO, Discord dışında başka RAM kullanan programlar da açıksa FPS düşmesi yiyebilirsin. 16 GB RAM'in varsa RAM açısından pek sorun yaşamazsın. İşlemciyi zaten çok kullanmıyor. Ekran kartı konusunda da örneğin GTA 5'te 60 FPS alıyorsan 53 civarına düşebilir.

Arama kısmına Xbox Game Bar yaz, oradan Xbox Game Bar'ı etkinleştir'e tıkla ve Xbox Game Bar'ı etkinleştir. Sonra Windows logosu ve g tuşuna aynı anda bas. Açılan menüde orta üsttenEki Görüntüle 1392918
Buna tıkla. Açılacak menüden "yakalanıyor" sekmesine girip şu ayarları yap;Eki Görüntüle 1392919
Edit: "mikrofon kayıt bildirimlerini göster" seçeneğini etkinleştirip etkinleştirmemek size kalmış.

O nedir hocam.

Hocam ben hem arkadaşlarımın hem de oyunun sesinin gelmesini istiyorum ayarları nasıl yapmalıyım kendi ayarlanızı atar mısınız acaba?
1652994432738.png

Kaydedilecek ses tümü olarak işaretlenmeli.
Beğenmek yerine çözüm olarak işaretlersen sevinirim 😃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı