Xbox Game Pass almak vs oyunu almak

Games Pass'de varsa hocam Game Pass'da oynayın. Yok para vereceğim dıyorsanız verın alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ne kadar alacağınıza bağlı bence. 1 Ay alacağım sonra bırakacağım derseniz ve boşsanız böyle rahat rahat doya doya her gün oynarım diyorsanız alın. Bir kaç günde bir oynayınca insan parasının boşa gittiğini düşünüyor çünkü hemen bitiyor.

Uzun yıllardır GamePass kullanan biri olarak şöyle diyebilirim. Bence oyundan ne zaman sıkılacağın belli olmaz bazen ilk gün sıkılırsın bazen 1 ay oynarsın sıkılmazsın. İlk seçenek olursa paran boşa gitmemiş olur 300'e yakın oyundan beğendiğini indirir oynarsın. O yüzden GamePass her zaman daha mantıklı bir seçim bence.

Bu sorunun cevabı size bağlı.

Örneğin;
Ben crunchyroll sayesinde 3 aylık üyelik almıştım, içerisinde sevdiğim-sevmediğim bir sürü oyun bulunmasına rağmen Xbox'ın oyun dosyalarına erişim izni vermemesi, bu yüzden de oyunlara Türkçe yama ve mod yükleyememem yüzünden 1-2 oyun haricinde hiç kullanmadım neredeyse, gerekirse gittim Steam'den bile aldım.

Ancak siz yama ve mod kurmuyorsanız, aynı zamanda farklı farklı oyunları denemeyi seviyorsanız, Game Pass gerçekten bulunamayacak bir nimet, düşünmeden alın.

Oyunu bilmiyorum ama sanırım senaryolu. Multiplayer vs. de yoksa bu tür oyunlarda Game pass iyidir bence. Gamepass ile onlarca başka oyunu da oynayabilme durumu var tabii ki asıl cazip kılan da oldur belki. Sizin durumunuzda Gamepass daha mantıklı geldi bana.

Ama sürekli multi olarak oynayacağınız, belki karakter geliştireceğiniz oyunu veya oyunları ya da mesela bir simülasyon meraklısıysanız MSFS2020'yi Game Pass ile almak pek kârlı olmaz.

Tabii "arada alıp nefsimi köreltirim yeter" dersen onlar da Game Pass ile alınır ki ben simülasyon meraklısı olmama rağmen, zaman azlığı ve pahalı bulmam nedeniyle sırf MSFS için iki kez öyle aldım. Yine de belli sayıda satın alımdan sonra oyunun parasını çıkarmış olma durumu da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı