Xbox uygulaması harici hard diski görmüyor

Onur Ali Korkmaz

Hectopat
Herkese merhabalar, Xbox Game Pass almak istiyorum fakat oyunları indiremiyorum. Steam, EA Play, Epic Games, GOG vb. bütün dijital oyun servisleri harici hard diskimi görüyor ve bütün oyunlarım da harici hard diskimde lakin Xbox uygulamasında ise durumlar biraz farklı.

Örneğin, Xbox'ta Forza Horizon 4 oynamak istersem Xbox harici hard diski görüyor ve oyunu indirebiliyorum fakat Forza Horizon 5 oynamak istersem hard diskimi görmüyor. Bu sorun Xbox'a gelen yeni tüm oyunlarda mevcut. Bazı oyunları indirirken diskim gözüküyor, bazılarında gözükmüyor. Desteklerine yazdım ve çözüm bulamıyorum, bana yeni bir hard disk takmamı öneriyorlar. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici diskin mekanik mi SSD mi? Biraz saçma gelebilir ama belki bazı oyunların akıcı ve sorunsuz olması için sadece SSD ise kurulum yapma gibi bir şartı olabilir gibime geldi :D

Harici diskim HDD, haklı olabilirsin, bende öyle düşündüm ve başka bir pc de denedim. PC'deki dahili HDD'yi görürken harici HDD mi görmedi. Bende harici olan HDD'mi dahiliye çevirmeyi düşündüm fakat HDD'min markası Samsung M3 1TB ağızları farklı direkt pc'ye takılmıyor.

Bahsettiğin disk usb ile takılanlardan sanırsam. Eğer PC kullanıyorsan standart Sata ve güç kablolarıyla kasana bağlayabilirsin. Bu usb diklerin dış kaplaması sadece USB'ye çevirici kabuk görevi görüyor. İçindeki 2.5inç hard diskini çıkarıp direkt ana kartına bağlayabilirsin.

Büyük ihtimalle biliyorsundur. Eğer CD-rom varsa bilgisayarında onun yerine harddisk yerleştirebiliyorsun özel dönüştürücüsü ile. CD'ler tarih olunca artık o şekilde yapıyor bir çok kişi. Nasıl olsa çıkan CD-rom'ları da harici usb'ye çeviren aparatlar da var :D

Laptopumun markası ASUS ROG-STRIX G531GT bu markada CD-ROM yok ama HDD için fazladan yerim var. Dönüştürücü alacağım da SAMSUNG M3 1TB hard diskin ağızı farklı, böyle bir ağızı nasıl dahiliye entegre edebilirim onu bilmiyorum.

Görseldeki kart SAMSUNG M3 1TB'ye aittir.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-23_215849.png
    resim_2022-01-23_215849.png
    250,8 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı