Xbox Game Pass ile oyunları online oynamak mümkün mü?

burakakgun

Femtopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Meslek
Designer
Arkadaşlar aylık 6 TL'ye Xbox Game Pass aldım. (Ultimate değil.) Online oynanmıyor mu? Arkadaşlarımı oyuna çağır seçeneği aktif gözükmüyor? İlla Xbox Live Gold mu almam lazım? Fakat Human Fall Flat arkadaşlarımla oynayabiliyorum.

1598211957694.png

Dediğiniz gibi bir şey söz konusu değil. Arkadaşlarınızla oyunları Online oynayabilirsiniz fakat Xbox'ın şu arkadaşlık sistemi cidden kanser edici bir şey. Bazı oyunlarda bende de sıkıntılar çıkarıyor.

1598212632738.png

Misal olarak state of Decay 2, Xbox Live arayüzü açılmıyor ve Online giremiyoruz.
Ayrıca 1 senedir hala beta. Gerçekten çok kanser. Acaba aylık 45 lira olan Ultimate üyeliğimi almamız lazım diye düşündüm.
Bilgisayarda ise tabii ki mümkün, oynayabilirsiniz.

• Hangi oyunda davet edemiyorsunuz?
  • Ağ ayarları düzgün mü?

State of Decay 2, Online sekmesine girdiğimde üstteki mesajda belirttiğim hatayı veriyor. Fakat başka bir Online oyunda denedim Xbox Live arayüzünü açıp Online girebildim.

Belki hatanızı çözmenizde yardımcı olabilir. Hatanızın aynısını bende yaşadım. Acaba Windows ayarlarından oyuna girip, Xbox ağı olan bölümden test sonuçlarını paylaşır mısınız? Eğer "teredo engellendi" hatasını alıyorsanız bu video size yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, PC ise Online oynayabilirsiniz. Konsol ise Live Gold veya Ultimate almanız gerekiyor.

Geri
Yukarı