Çözüm Xbox Game Pass Ultimate Kodunu Neden Kullanamıyorum?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oğuzhan Necip Şahin

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
31
Yer
Arlong Park
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Yazarı
Discord üzerinden aldığım Xbox Game Pass Ultimate kodunu kullanamıyorum. Peki neden?

Biliyorsunuz ki Discord, Nitro aboneliklerinde sizlere ücretsiz bir Xbox Game Pass Ultimate kodu veriyor. Bu kod yalnızca ilk defa Xbox Game Pass kullanacak üyeler için geçerli olduğundan dolayı kodu kullanmak istediğinizde "Bu kod daha önce kullanılmış" ya da "Kodunuzla birlikti gelen yönergelere göz atın. Farklı bir web sayfasında kullanmanız gerekebilir." tarzında bir uyarı alıyorsunuz. Bu uyarıyı almanızın asıl sebebine gelelim. Xbox aynı hesapta birden fazla kez ücretsiz kod kullanılmasını önlemek için her hesaba yalnızca tek bir ücretsiz kod hakkı tanımlıyor. Yani almış olduğunuz Xbox Game Pass Ultimate kodunu daha önce Game Pass aboneliği kullanmamış olduğunuz bir Xbox hesabında kullanmanız gerekiyor. Eğer ki daha önce hiç Xbox Game Pass almamış ya da ücretsiz Game Pass kodu kullanmadığınız bir hesaba sahipseniz ancak o zaman Discord'un vermiş olduğu ilk ücretsiz kodu kullanabilirsiniz.

Xbox hesabımda daha önce Game Pass kullanmadım ama kod yine kullanılmıyor.

Xbox hesabınızda daha önce hiç Game Pass almamış olduğunuzu ve aynı hesapta daha önce hiç Xbox Game Pass kodu kullanmamış olduğunuzu varsayalım. Peki bu hesapta neden kod kullanamıyorsunuz? Çünkü Discord'un size vermiş olduğu Xbox Game Pass kodu daha önce başka bir yerde kullanıldıysa bu kodu yine yeni bir Xbox hesabında kullanamazsınız. Unutmayın ki her Discord hesabına yalnızca 1 adet kod geliyor. Yani 1 sene içerisinde 10 defa da Discord Nitro alsanız size vereceği Game Pass kodu hep aynı olacak. Bu sebeple Discord hesabınıza gelen 2. bir Game Pass kodunu da kullanamıyorsunuz çünkü bu kod hesabınıza gelen ilk kod ile aynı oluyor.

Discord'unuza gelen Xbox Game Pass Ultimate kodunu başka üyelere hediye etmeden ya da tanıdığınız birine verip, tanımadığınız birine satmadan önce bunları göz önünde bulundurun.

XboxGamePassUltimateKod.PNG

Geri
Yukarı