Xbox Gamepass Forza Horizon 4 nasıl kaldırılır?

strigoi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Bundan yaklaşık 2 ay falan önce Gamepass üyeliğim süresi bitmişti. Ben de sırf Forza Horizon 4 oyununu denemek için Gamepass almıştım zaten. Üyeliğimin süresi bitince de oyunu silmek istedim. Fakat oyunu silemiyorum. Tekrar Gamepass aldım, yine silemiyorum. Yüklü oyunlar kısmında gözükmüyor lanet oyun. Uygulamalar ve özellikler kısmına gelip kaldırmak istediğimde yine oyun yok.

Oyun bilgisayarımda kurulu değil gibi gözüküyor ama kurulu. Oyunu kurduğum diskin içinde Windowsapps klasörüne giremiyordum, kendime izin vererek girmeyi başardım. Silmeye çalışıyorum ama admin size izin vermeli diyor. Halbuki kendime izin verdim. Kaç GB'lık yerimi kaplıyor şu oyun. Bir kurtulamadım gitti. Xbox uygulamasını açıp Forza Horizon 4'e geliyorum. Yükle diyorum. Oyunu önceden kurmuş olduğum diski seçmeye çalışıyorum ama böyle bir hata veriyor. Başka da aklıma bir şey gelmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerçekten.
Adsız.png

Adsız2.png

Ads3ız.png

Adsız34.png

Reddit üzerinde şöyle bir paylaşım buldum belki işine yarayabilir. İzinler üzerinde bir değişiklik yapman gerekiyor sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar, Powershell üzerinden kaldırmaya zorlamak mümkün.
Aşağıdaki iki kodu deneyebilir misiniz? Biraz uzun sürebilir.

Kod:
Remove-AppxPackage -Confirm -Package Microsoft.SunriseBaseGame_1.186.335.2_x64__8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -Confirm -Package Microsoft.SunriseBaseGame_1.187.929.2_x64__8wekyb3d8bbwe

Merhabalar, Powershell üzerinden kaldırmaya zorlamak mümkün.
Aşağıdaki iki kodu deneyebilir misiniz? Biraz uzun sürebilir.

Kod:
Remove-AppxPackage -Confirm -Package Microsoft.SunriseBaseGame_1.186.335.2_x64__8wekyb3d8bbwe
Remove-AppxPackage -Confirm -Package Microsoft.SunriseBaseGame_1.187.929.2_x64__8wekyb3d8bbwe
Olmadı hocam ya. Kırmızı yazılar çıkıyor hata veriyor, paket bulunamadı diyor.
Reddit üzerinde şöyle bir paylaşım buldum belki işine yarayabilir. İzinler üzerinde bir değişiklik yapman gerekiyor sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam diski nasıl biçimlendireceğim? Oyunlarımın vs. gitmesini istemiyorum nasıl yapacağım onu?

Olmadı hocam ya. Kırmızı yazılar çıkıyor hata veriyor, paket bulunamadı diyor.

Hocam diski nasıl biçimlendireceğim? Oyunlarımın vs. gitmesini istemiyorum nasıl yapacağım onu?

2 sene içinde güncelleme yediğini düşünürsek benim hatam açıkçası. Doğru kod bu olmalı bunu da deneyebilir misiniz?

Kod:
Get-AppXPackage Microsoft.SunriseBaseGame | Remove-AppXPackage

2 sene içinde güncelleme yediğini düşünürsek benim hatam açıkçası. Doğru kod bu olmalı bunu da deneyebilir misiniz?

Kod:
Get-AppXPackage Microsoft.SunriseBaseGame | Remove-AppXPackage
Hocam yazıyorum ama hiçbir şey olmadı. Ne bir yazı, ne de başka bir şey. Sanırım bu böyle olmayacak. Disk biçimlendirme ile nasıl kaldırabilirim?

Çözebildiniz mi hocam?
Evet. Bu konu işine yarayabilir.

Geri
Yukarı