Xbox Hem TV'den hem de kulaklıktan ses veriyor

Yaşadığınız olay bir hata vs. değil, Xbox ses çıkışını bu şekilde yönetiyör. Kulaklık taktığınızda televizyonun sesini kapatmanız lazım. Bu arada 11 aydır Series S kullanıyorum en ufak bir hata görmedim, bahsettiğiniz hatalar nedir söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Series S'de bu sorunlar yok. Daha güçsüz bir cihaz ama sorunsuz. Series X öyle değil. Birkaç kez çökme yaşadım. Arayüzde sayfayı aşağı kaydırırken kekemelik, takılma oluyor. Ve arayüz yavaş geliyor. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Series S'de bu sorunlar yok. Daha güçsüz bir cihaz ama sorunsuz. Series X öyle değil. Birkaç kez çökme yaşadım. Arayüzde sayfayı aşağı kaydırırken kekemelik, takılma oluyor. Ve arayüz yavaş geliyor. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum.

Series X kullanan arkadaşlarımda var bu tür arayüz sorunu vs. duymadım onlardan. Konsolu resetlemeyi deneyebilirsiniz vaktiniz varsa. Eğer düzelmezse garantiye yollayın derim çünkü Series S ve Series X'in yazılımları aynı. Diğer bir ihtimal ise animasyonlar size yavaş geliyor olabilir, nasıl bir şey oluyor görmediğim için bir şey diyemiyorum.

Series X kullanan arkadaşlarımda var bu tür arayüz sorunu vs. duymadım onlardan. Konsolu resetlemeyi deneyebilirsiniz vaktiniz varsa. Eğer düzelmezse garantiye yollayın derim çünkü Series S ve Series X'in yazılımları aynı. Diğer bir ihtimal ise animasyonlar size yavaş geliyor olabilir, nasıl bir şey oluyor görmediğim için bir şey diyemiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu izlemelisiniz. Yorumları okuyun.

Görürsünüz yakında. Garip garip hatalar var. Dersin ki bu nasıl yeni nesil cihaz. One s serisinin arayüzünü kullanıyor. Çoğu yerde series x yazmıyor, Xbox 360 olarak geçiyor cihaz.
Alt yorumlarınızı okudum da siz Series X kullanıyorsunuz galiba. Ben One S kullanıcısıyım. One S'de de aynı durum mevcut. Eğer hata olmuş olsaydı bu sadece sizde ya da bende olurdu. Hata değil bu. Böyle olmasının sebebi de şu; Konsoldan TV'ye ses aktarımı HDMI ile sağlanıyor ve kontrolcüye takılan kulaklıktan gelen ses ise Bluetooth ile aktarılıyor. Bluetooth, HDMI teknolojisinin ses iletimini kapatmadığı için iki taraflı geliyor ses.
Görürsünüz yakında. Garip garip hatalar var. Dersin ki bu nasıl yeni nesil cihaz. One s serisinin arayüzünü kullanıyor. Çoğu yerde series x yazmıyor, Xbox 360 olarak geçiyor cihaz.
Ek olarak;
PC'de Bluetooth bağlantısı ile ses aktarımı yaparken gerek HDMI gerekse de ses çıkış aygıtları kapatılıyor. Çünkü Windows, ses iletimini yalnızca bir tek kanaldan yürütmeye programlanmış. Fakat Xbox da bu programlama yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu izlemelisiniz. Yorumları okuyun.

Vallahi benim gözler çok iyi değil demek ki 3-4 kere izledim sorun nerede hala göremedim animasyonda çok çok hafif bir "jitter" var gibi ama bu cidden bu kadar rahatsız ediyor mu insanları?

@FalconPaw alışırsın hocam konsola. Hiçbir şey mükemmel değildir zaten. Ses sorunu ise TV'den kısın yeterli. Uzun zamandır Xbox One kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı