Xbox Live'da Gold üyelik alınmazsa MP oynanır mı?

Nuc_LeaR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Karın Tokluğuna Çalışan Stajyer Tercüman
Arkadaşlar ben yeni bir konsol almaya karar verdim fakat aklımda bazı sorular var. Şimdi ben daha önce Playstation 3 kullanıcısıydım şimdi ise biraz araştırma yaptım ve gamepad, Exc. Oyunlar yönünden açıkcası Xbox One bana daha cazip geldi. Şimdi birkaç soru aklıma takıldı.

1) Sizce Xbox One alınabilecek bir cihaz mı yoksa Ps4 mü tercih etmeliyim?
2) Galiba Xbox Live'da Gold üyelik almazsak multiplayer oynayamıyormuşuz bu doğru mu?
3) Önerdiğiniz uygun fiyata cihazı alabileceğim güvenilir bir yer var mı? Ankara'da uygun fiyata oyun satan bir yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Xbox One alınabilecek bir cihaz. İlk çıktığında alınması salaklıktan ibaretti bildiğin ama epey toparladılar konsolu.
2) Doğru. Ama Xbox Live Gold çok daha ucuz PS+ göre. Live Gold 1 yıl 100 TL iken PS+ 150 TL.
3) Ankara'yı bilemiyorum. O yüzden fikrim yok.

1) Xbox One alınabilecek bir cihaz. İlk çıktığında alınması salaklıktan ibaretti bildiğin ama epey toparladılar konsolu.
2) Doğru. Ama Xbox Live Gold çok daha ucuz PS+ göre. Live Gold 1 yıl 100 TL iken PS+ 150 TL.
3) Ankara'yı bilemiyorum. O yüzden fikrim yok.
Toparladılr derken ne yaptılar? Birde windows 10gelecek deniyordu fare klavye takma olabilir mi? Oyun ücretleri nasıl ps4 le kıyas yapınca?

Arkadaşlar ben yeni bir konsol almaya karar verdim fakat aklımda bazı sorular var. Şimdi ben daha önce Playstation 3 kullanıcısıydım şimdi ise biraz araştırma yaptım ve gamepad, Exc. Oyunlar yönünden açıkcası Xbox One bana daha cazip geldi. Şimdi birkaç soru aklıma takıldı.

1) Sizce Xbox One alınabilecek bir cihaz mı yoksa Ps4 mü tercih etmeliyim?
2) Galiba Xbox Live'da Gold üyelik almazsak multiplayer oynayamıyormuşuz bu doğru mu?
3) Önerdiğiniz uygun fiyata cihazı alabileceğim güvenilir bir yer var mı? Ankara'da uygun fiyata oyun satan bir yer var mı?
Ankaradaki spotçular sağlam değil bence mağazadan al.

@Burinyo35. Konsol ilk çıktığında 2.el oyunlar çalışmayacaktı, sürekli internete bağlı kalınacaktı gibi bir takım saçmalıklar vardı. Onları düzelttiler. Fare ve klavye takma olur mu bilmiyorum ama fare ve klavye ile oynamak istiyorsanız gidip PC alın. Oyunları PS4'e göre pahalı Türkiye'de. Yoksa iki tarafta da tam bir oyun fiyatı 60$.

Ankaradaki spotçular sağlam değil bence mağazadan al.

Aslında PS3 dönemimden birçok spotçu tanıyorum fakat hepsinde Xbox One oyun sayısı çok az. Hepsiyle uzun zamandır ilişkim var sağolsunlar bazıları sipariş ile getirelim sana uygun bir şey yaparız dediler. Biraz araştırdım bağzı mağazalarda oyunlar daha uygun oyuna göre ya mağzadan yada spottan almayı planlıyorum.

Malum karne dönemi olduğu için bir ihtimal indirim olur diye biraz beklemeye karar verdim fakat indirim olmasa bile almayı düşünüyorum.

Aslında PS3 dönemimden birçok spotçu tanıyorum fakat hepsinde Xbox One oyun sayısı çok az. Hepsiyle uzun zamandır ilişkim var sağolsunlar bazıları sipariş ile getirelim sana uygun bir şey yaparız dediler. Biraz araştırdım bağzı mağazalarda oyunlar daha uygun oyuna göre ya mağzadan yada spottan almayı planlıyorum.

Malum karne dönemi olduğu için bir ihtimal indirim olur diye biraz beklemeye karar verdim fakat indirim olmasa bile almayı düşünüyorum.
Direk mağaza ismi vermiycem ama kızılay tüpgeçitin üstündeki iki dükkan ve karanfildeki dükkanla alışverişim oldu. Bunlardan en iyisi tüpgeçitin İzmir Caddesi ayağında olanı. Tüpgeçitteki diğer dükkanda duran 3kişi var 2si yaşlı :D yaşlılardan biri çok sinsi. Genç olanla aram iyi indirimde felan sıkıntı çıkarmıyo ama yaşlı olan çok çirkef.

Xbox One'da geriye uyumluluk da geldi. Çoğu Xbox 360 oyunları oynanabiliyor bence güzel özellik.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı