Xbox One görüntü kalitesi nasıl arttırılır?

XboxUser

Decipat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Merhaba. Xbox One'da FH4 gibi oyunlarda çok iyi görüntü kalitesi alıyorum ama Sniper Elite 4 ve Batman Arkham Knight'da çözünürlük Anti-Aliasing kalitesi düşük gibi gibi geliyor. Haliyle konsolda oyun içi grafik ayarları değiştirilemediği videolardan baktım ve orada bazı ayarları değiştiriyorlar. Sizin önerdiğiniz ayarlar nelerdir? Monitör 1080p ve ayarlarda 1080p seçili.

Göreceli bir kavram. TV'lerde bulunan oyun modu aslında çözünürlüğü biraz kısarak gösterir. One/One S cihazlar aslında her oyunda 1080P veremez. Bu mod sayesinde daha güzel görüntü oluşur. Monitörünüzde böyle mod varsa deneyebilirsiniz.

TV'lerde bulunan oyun modu aslında çözünürlüğü biraz kısarak gösterir.
Nasıl hocam? Görüntüyü ekrana oturtması gerekiyor, böylece oluşan görüntü bozulmalarının önüne geçiliyor ve monitörde aldığımız görüntünün aynısını alıyoruz televizyonda da. Çözünürlüğü neden kıssın ki?

Nasıl hocam? Görüntüyü ekrana oturtması gerekiyor, böylece oluşan görüntü bozulmalarının önüne geçiliyor ve monitörde aldığımız görüntünün aynısını alıyoruz televizyonda da. Çözünürlüğü neden kıssın ki?
Ekrana oturmada sıkıntı yok. Ayarlarını değiştiriyor aslında. Manuel olarak denedim aynı ayarları bulamadım. TV'lerin çoğunda var. İsterseniz deneyin.
16223808301911630344379327176143.jpg

Ekrana oturmada sıkıntı yok. Ayarlarını değiştiriyor aslında. Manuel olarak denedim aynı ayarları bulamadım. TV'lerin çoğunda var. İsterseniz deneyin.
Eki Görüntüle 1047937
İlk defa sizden görüyorum böyle bir şey. Benim gördüğüm bir tek görüntüdeki bozulmaları düzelttiğiydi.

İlk defa sizden görüyorum böyle bir şey. Benim gördüğüm bir tek görüntüdeki bozulmaları düzelttiğiydi.
Benim TV de böyle işte. Aslında çoğu bu mantıkla çalışıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam görüntü modu ayarlarında olması gerekir. Film, Doğal gibi seçenekler menüsünde olabilir.

Yanlış hatırlamıyorsam görüntü modu ayarlarında olması gerekir. Film, Doğal gibi seçenekler menüsünde olabilir.
Teşekkürler, deneyeceğim.
Oyun modunu buldum ve aktifleştirdim. Oyuna girip deneyeceğim.
Sniper Elite 4'te çalıştı galiba. Batman Arkham Knight'ta da deniyorum.
İkisinde de çalıştı. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı