Xbox One Kontrolcüsü, Bluetooth ile Bağlanmıyor

forta86

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde bir adet Xbox One Kontrolcüm var ve bunu şimdiye kadar sorunsuz olarak ister Bluetooth üzerinden ister micro-USB kablo ile kullanabiliyordum. Sonra ne olduysa bir gün kabloyu çıkartıp Bluetooth ile bağlamak istediğimde yapamadım ben de doğal olarak kolu unut yapıp tekrar bağlayacaktım.

Ama garip bir şekilde unut seçeneğini seçtiğimde cihaz kaybolur gibi olup birden alttakiresimde görüldüğü gibi diğer cihazlar kısmına geldi. Üstelik artık cihazı unut yaptığımda cihaz gidiyor ama Bluetooth aç kapat yaptığımda her seferinde geri geliyor ve normalde yanında "Bağlan" seçeneği çıkarken artık çıkmıyor.
Screenshot_3.png

Sonra daha önceleri yaptığım gibi Xbox kolunu belki tekrar ekleyebilirim diye bir alttaki menüye girip en üstteki seçeneği seçtim ama nedense bilgisayarım bu seçenekte sadece telefonumu bulabiliyordu. Diğer seçenekleri denediğimde ise hiçbir cihaz bulunamıyor.

Screenshot_4.png

Screenshot_2.png

Ayrıca belirtmeliyim ki Intel Wireless AC-9260 + Bluetooth kartını kullanmaktayım ve ne Xbox kolumda ne de bilgisayarımın Bluetooth adaptöründe sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bilgisayarım telefonumu görebiliyor ve telefonum da Xbox kolunu görebiliyor, bağlanabiliyor ve komute edebiliyor.

Çözüm olması ihtimaliyle denediğim ama çalışmayan yolları belirteyim ki daha hızlı sonuca ulaşalım:
1- Bluetooth sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmak.
2- Xbox kolunu kapatıp açmak pillerini çıkartıp tekrar takmak.
3- Xbox kolu kablo ile bağlıyken kablosunu çıkartıp Bluetooth ile bağlamaya çalışmak.
4- Xbox accessories uygulaması ile kolun yazılımını güncellemek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bluetooth adaptörün 4.0 versiyon değilse çalışmaz.
İlk olarak bluetooth adaptörüm 5.0 idi diye hatırlıyorum ve önceleri çalışıyordu hiçbir şey değişmediği halde çalışmamaya başladı. Çok büyük ihtimal format atsam çalışır ama onunla da kim uğraşır? Bir de söylemeyi unuttum aygıt yöneticisinden bluetooth cihazları arasında xbox controller'ı kaldırdığımda bir süre sonr ayine geliyor ve bluetooth aygıtının sürücüsünü kaldırdığımda da yeniden başlatma istiyor onu yaptığımda ise yine driver yüklenmiş oluyor.
Ekleme: Kimse bilmiyor sanırım bu sorunu nasıl çözebileceğimi.

Son düzenleme:
Xbox controller'i eger baska bir cihaza bagladiysan ona bagli kalmis olabilir. Mümkünse Xbox Controller'i eslesme moduna geri getirmeye calis, bilgisayardan tamamen unut yap ve tekrar cihaz ekleyerek baglanmaya calis. Maalesef Bluetooth teknolojisi su anda bundan öteye gidemiyor.

Xbox controller'i eger baska bir cihaza bagladiysan ona bagli kalmis olabilir. Mümkünse Xbox Controller'i eslesme moduna geri getirmeye calis, bilgisayardan tamamen unut yap ve tekrar cihaz ekleyerek baglanmaya calis. Maalesef Bluetooth teknolojisi su anda bundan öteye gidemiyor.
Nedense bilgisayarım Xbox kolunu ergen aşık gibi ne kadar unut desem de unutamıyor sanırım tek çare format 😀

Sirf bunun icin format atilmaz. Bluetooth driverlarini tamamen kaldirip bilgisayari tekrar baslat, sonra Windows otomatik kurduktan sonra dene. Eger Windows kurmazsa sitesinden indirip tekrar dene.

Sirf bunun icin format atilmaz. Bluetooth driverlarini tamamen kaldirip bilgisayari tekrar baslat, sonra Windows otomatik kurduktan sonra dene. Eger Windows kurmazsa sitesinden indirip tekrar dene.
Söylediğim gibi her şeyi denedim ama hâla aynı sorun devam etmekteydi. Neyse zaten artık benim için sorun değil yeni bilgisayar aldım ona 1 saniyede bağlanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı