Xbox One kumandası sadece Steam'de çalışıyor

Mehmet Altuğ

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç haftadır Xbox kumandam sadece Steam içerisindeki oyunlarda çalışıyor. Epic, Xbox Game Pass gibi farklı yerlerin içerisindeki oyunlarda kumandayı bir türlü kullanamıyorum. Farklı farklı yöntemler denedim (kumandayı güncelledim, driver kaldırıp ekledim vb.). Vigem bus driver diye bir şey varmış, USB kontrolcülerin bilgisayarın görmesini sağlayan bir çeşit driver programıymış. Onu da güncelledim olmadı, en yeni sürümünü kurdum yine olmadı. Bilgisi olan birisi varsa sorunumun yardım edebilir mi?

Merhaba, birkaç haftadır Xbox kumandam sadece Steam içerisindeki oyunlarda çalışıyor. Epic, Xbox Game Pass gibi farklı yerlerin içerisindeki oyunlarda kumandayı bir türlü kullanamıyorum. Farklı farklı yöntemler denedim (kumandayı güncelledim, driver kaldırıp ekledim vb.). Vigem bus driver diye bir şey varmış, USB kontrolcülerin bilgisayarın görmesini sağlayan bir çeşit driver programıymış. Onu da güncelledim olmadı, en yeni sürümünü kurdum yine olmadı. Bilgisi olan birisi varsa sorunumun yardım edebilir mi?

Oyunların kısayolunu Steam'e bağlayıp Steam'den başlatmayı denesene.

Orijinal Xbox kolu ile sıkıntı olmaması lazım. Aygıt olarak ne gözüküyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_80.png
    Screenshot_80.png
    2,1 KB · Görüntüleme: 24
Tamamdır hocam. Sıkıntı olmaması lazım. Oynadığınız oyunların kol desteği var mı?

Tamamdır hocam. Sıkıntı olmaması lazım. Oynadığınız oyunların kol desteği var mı?

Evet mesela GTA'yı Epic'ten açtığımda algılamıyor kolu ama Steam'e ekleyip açtığım zaman sorunsuz çalışıyor. Forza Horizon 5'i Xbox'un kendi içerisinden aldım. Oynamayı denediğim zaman algılamıyor kumandayı. Steam'e de eklenmiyor Xbox'tan dolayı sanırım.

Kol kablo ile mi yoksa Bluetooth ile mi bağlı?

Normalde olması gerekir. Windows Store resetleyip deneyin. CMD ekranına wsreset.exe yazıp deneyin. Daha sonra yeniden başlatıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı