Xbox One mı, Ps4 mü, Pc mi ?

LastWorld41

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sizce hangisi ? Beklentilerim ve şüphelerim şunlardır:

• Kasma, donma sıkıntısı
  • Uzun kullanmak istiyorum. ( 5-6 yıl)
  • 1500 Tl' ye en iyisini istiyorum.
  • Rahatlık istiyorum. ( Bu oyunu kaldırır mı ya da acaba bir sıkıntı çıkar mı ? Vs.)
  • Ps4 almak istiyordum ancak aklıma directx 12 geldi. Bu Xbox One konusunda tereddüte düşmemi sağladı.

Bakan ?

1500 TL'nin uzun ömürlü bir sistem toplamaya yeteceğini hiç düşünmüyorum o yüzden size tavsiyem PS4 almanız yönünde en azından optimizasyon sıkıntısı yok dediğiniz gibi rahatlık var.

1500 TL'ye toplanacak bir PC uzun ömürlü olmaz ve pek bir oyun oynayamazsınız. Ya bütçenizi 2500-3000 TL yapıp PC alın yada bütçemi arttıramam diyorsanız konsol alın. Bu arada konsollarda kasma olmaz.

1500 TL'ye PC'yi kafadan ele zaten. Sen Forza, Halo, Sunset Overdrive, oynamak istiyorsan Xbox One al. Last Of Us, Killzone, Uncharted, İnFamaous oynamak istiyorsan PS4 al. Online ise kesinlikle Xbox, PS3 kullanıcısı ve az da olsa fanı olarak söylüyorum, PSN çökuyor, altyapı o kadar iyi değil. Ama şöyle bir şey de var, PS PLUS aylık oyunları Gold'a taş çıkartır. Dualshock4 az da olsa deneme fırsatım oldu, gayet güzel. X1'nı bilemem ama. Çözünülürlükmüş, grafikmiş sen takma bunları. Konsol karşılaştırıyoruz burda, ekran kartı değil :)

Unutmadan Heayv Rain, Beyond 2 souls gibi exc. oyunlar Ps4'e geliyor.

PS PLUS aylık oyunları Gold'a taş çıkartır.
Yalnız o tam tersi lütfen araştırın :). Xbox Live'da verilen oyunlar genelde daha kaliteli oluyor bu ay PSN de hep atari oyunları verildi geçen ay da aynı şey vardı.

Şöyle değerlendirmek lazım ki performans olarak şu an PS4 daha güçlü. HD 7870'e ve GDDR5 belleklere sahip. Xb1 ise HD 7790 ve ESRAM belleklere sahip. HD 7870 , HD 7790'dan %50 daha fazla ( daha fazlada olabilir. ) performansa sahip. Bunu zaten BF4 , GTA 5 vb. güçlü grafikli oyunlardaki çözünürlüğe bakarak anlıyorsun. Xb1 BF4'ü HD yani 720p'de çalıştırırken PS4 900p ayarlarda çalıştırıyor. Bu da aralarındaki %50'lik performans farkını oluşturuyor. Xb1'ın kolları bir harika :) Sadece bunun için bile Xb1 alanlar var. Xb1 ve PS4'ün kendine özel oyunları var. Bu konuda eşitler gibi oyunlara bakarsak. Şimdi kol önemli değil zaten PS4'ün kolu güzel performansı güzel diyip PS4 alabilirsiniz fakat PS4'ü ethernet kablosuz kullanamazsınız eğer ki çok oyunculu oynayacaksanız. Xb1 alanlar performans farkına üzülmesin çünkü ESRAM bellekler Microsoft tarafından optimize edilip güncellenirse aradaki fark büyük ölçüde kapanabilir. Kollar zaten efsane Xb1'ın. Ben çok beğendim. İkisini de elime alma fırsatım oldu. Xb1 daha ele hoş gelen bir kaplama kullanmış kollarda ve ele tam oturuyor. PS4 için bunu söyleyemem fakat dualshock 4'ü ise PS4'ün kollarına can katıyor. Kulaklık girişinin olması büyük bir fark. Olay tercihlere bağlı. Bazı oyunlar hariç performans (GTA 5 ve BF4'de fark direk anlaşılıyor. ) ve grafik farkı anlaşılamıyor. Kolları da ve internet şebekesi iyi olduğundan dolayı Xb1 ; yüksek kalite çözünürlük ve performansı ile kendine özel çok sevilen oyunları ile PS4. Tercih size kalmış. Biraz PS PLUS üyeliği için küçük bir ücret ve internet kablosu ile PS4 gıcık gibi gözükebilir fakat performansı görünce bu küçük sorunların üstünden rahatça gelebiliyorsunuz. Ben ondan dolayı tercihimi PS4'den kullanırdım. :)

Ocak ayında ps3'e Medal Of Honor Warfighter ve Dragon Age verilmişti.
Yalnız o tam tersi lütfen araştırın :). Xbox Live'da verilen oyunlar genelde daha kaliteli oluyor bu ay PSN de hep atari oyunları verildi geçen ay da aynı şey vardı.

Açıkçası ben Ps4 alirdim, Xbox exc. bana hitap etmiyor ( Forza dışında. ).

Ocak ayında ps3'e Medal Of Honor Warfighter ve Dragon Age verilmişti.

Açıkçası ben Ps4 alirdim, Xbox exc. bana hitap etmiyor ( Forza dışında. ).
Ben Ps4'ten bahsetmiştim. Xbox'da bu ay Xbox 360 için Gears Of War 2 verildi geriye uyumluluk sayesinde Xbox One'da da oynanıyor bu güzel birşey.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı