Xbox One S 4K video izletme desteklerken PS4 Slim neden desteklemiyor?

Tahadincert

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce PS4 aldım ama video izlerken 1080p olduğunu fark ettim ve rakibi olan Xbox One S'i araştırdım ve 4K video izlettiğini öğrendim donanım olarak PS4 daha güçlü ama neden One S 4K video izletme desteklerken PS4 desteklemiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
One S konsolda 4K Blu-ray sürücüsü var ve 4K film oynatır. PS4 serisinde ise 4K Blu-ray sürücüsü yok. Sizin dediğiniz olay YouTube ve Netflix'in videolarında da mı oluyor?

Kullandığınız TV/monitörünüz 1080P mi?

Lisans ile ilgili olabilir. Dediğiniz gibi donanımsal olarak PS4 daha güçlü.

Lisans ile ilgili olabilir. Dediğiniz gibi donanımsal olarak PS4 daha güçlü.

Hocam bir şey daha soracağım forumlarda okudum PS4'ün içindeki ekran kartı HD7850'ye bedel falan diyorlar ama PS4 FPS oyunlarında 60 FPS alıyor CoD MW 2019 buna dahil bence içerisindeki ekran kartı GTX1050 Ti veya GTX 1030 gücünde olduğunu düşünüyorum gerçi optimize farkı var ama sizin düşünceniz nedir?

Hocam bir şey daha soracağım forumlarda okudum PS4'ün içindeki ekran kartı HD7850'ye bedel falan diyorlar ama PS4 FPS oyunlarında 60 FPS alıyor CoD MW 2019 buna dahil bence içerisindeki ekran kartı GTX1050 Ti veya GTX 1030 gücünde olduğunu düşünüyorum gerçi optimize farkı var ama sizin düşünceniz nedir?
HD 7870 var. Konsola oyunlar optimize edilmiş olarak gelir. Fark budur. Xbox One/S gibi bir cihazlar bile HD 7790 ile FH5 oynatabiliyor.

Geri
Yukarı