Xbox One S Multiplayerde Klavye ile Gamepad Oynayanlar Bir mi Olacak?

neXus58

Hectopat
Daha fazla  
Ben yakın zamanda bir Xbox konsol almayı düşünüyorum ama Xbox'a klavye ve mouse desteği geleceğini duydum. Ben Gamepad ile oynayacağım ancak multiplayer oyunlarda karşımdaki oyuncular klavye ve mouse ile oynayabilecek mi böyleyse adaletli bir durum olmaz diye düşünüyorum. Tam olarak nasıl bu olay?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu olay hakkında bir açıklama gelmedi belki de ben gözden kaçırmış olabilirim. Benim de kişisel görüşüm kesinlikle ayrı sunucularda olmalı, klavye & fare vs. kontrolcü olması aşırı dengesiz olur. Bana öyle geliyor ki Xbox bu sunucu ayrımını oyun yapımcılarına bırakabilir.

Büyük ihtimalle ayrı sunucularda olacaktır. Bu tarz bir şeye girişeceklerini sanmıyorum.
Ama konsolda strateji tarzı oyunların ilgi görmesi için klavye ve fare desteğinin gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ayrı sunucularda oynanacak çok büyük ihtimalle. Yoksa Osmanlı'nın milliyetçilik akımından çektiği kadar, Xbox da konsolculardan çekecek :)

Sunucuların ayrı olacağına dair birtakım haberler geldi. Ya da kullanıcı tercihine bırakacaklar galiba. Örneğin nasıl karakterinizin seviyesine göre sunucu filtreleyebiliyorsunuz, bunu da aynı şekilde filtreleyebileceğiniz şeklinde haberler gelmişti en son.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı