XBOX One S vs XBOX One: Aradaki Fark

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
XBOX One S ve XBOX One arasındaki farkların karşılaştırıldığı tablo.

KonsolXBOX ONE SXBOX ONE (2013)
Fiyat299 $'dan başlıyor299 $'dan başlıyor (Başlangıçta 499 $)
Boyutlar%40 daha küçük333 x 274 x 79mm (13.1 x 10.8 x 3.1 inç)
AğırlıkBelli değil3.2kg
Çıkış çözünürlüğü720p, 1080p, 4K (HDR)720p, 1080p
İşlemciBelli değilAMD Jaguar APU, 1.75 GHz 8 çekirdekli (2 adet dört çekirdekli modül)
GPUBelli değilAMD Radeon GCN, 853 MHz
RAMBelli değil8GB
Dahili depolama500GB / 1TB / 2TB500GB / 1TB
Fiziksel ortam4K Blu-ray, DVDBlu-ray, DVD
Kablosuz internetÇift bant, 802.11 a / b / g / nÇift bant, 802.11 a / b / g / n
Kablolu ağ10/100/1000 Ethernet10/100/1000 Ethernet
PortlarHDMI 2.0a, S/PDIF, USB 3.0, IRHDMI 1.4, S/PDIF, USB 3.0, Kinect portu
Güç kaynağıİçDış
KontrolcüBluetooth desteği ile yeniden tasarlanan kablosuz denetleyicisiXbox One kablosuz denetleyicisi
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Açıkçası Xbox One konsolunu almamamdaki en büyük sebeplerden birisi çok kalas duran konsol ve güç adaptörüydü.Bu sebepten kesinlikle one s modelini çıkacağını düşünüp bekledim ancak bu sefer konsolun görünümünü pek beğenmedim.%40 küçüklmesi ve adaptörün içinde olması artı bir durum ancak havalandırma kısımlarının yuvarlak bir şekilde olması tozlanıp o yuvarlak bölmelerinin tıkanmasına sebep olur gibi bir his var içimde.One ve 360 slim modelindeki havalandırma ızgaraları gayet sağlamdı ama bilmiyorum bu nasıl olur.Tabi 4k özellik ve diğer ufak değişiklikler artı diyebileceğimiz şeyler..O yüzden çıkışını yapması ve fiyatının ne olacağını görüp ona göre karar vermek en mantıklısı şu an benim için..

Bu konuda çok sert olmamak gerekir. Yok konsol büyük yok adaptör dışarıda yok tarzını beğenmedim sonuçta alacaksınız ve orada duracak. Bunların espirisi oyundur. Ne yapacaksınız alınca konsolun duruşunu mu izleyeceksiniz menülerinde mi gezeceksiniz? Oyun oynayacaksınız kesinlikle. Bunun için firmalar bize tasarımıyla falan değilde oyunlarla gelmeli kullanıcı ise karar verirken en sona koymalı tasarımı. Dünyanın en güzel makinesi ama 1 özel oyunu yok bu konsolu alır mıydınız? O yüzden boşverin tasarımı ve oyunlara bakın.

Bu konuda çok sert olmamak gerekir. Yok konsol büyük yok adaptör dışarıda yok tarzını beğenmedim sonuçta alacaksınız ve orada duracak. Bunların espirisi oyundur. Ne yapacaksınız alınca konsolun duruşunu mu izleyeceksiniz menülerinde mi gezeceksiniz? Oyun oynayacaksınız kesinlikle. Bunun için firmalar bize tasarımıyla falan değilde oyunlarla gelmeli kullanıcı ise karar verirken en sona koymalı tasarımı. Dünyanın en güzel makinesi ama 1 özel oyunu yok bu konsolu alır mıydınız? O yüzden boşverin tasarımı ve oyunlara bakın.

Sen oyunlarına bakarsın ben konsolun şekli şemaline bakarım.Zevkler ve renkler farklıdır her insanda..Benim için ilk olan şey düşündüğüm konsolun dizaynını beğenmemek oldu.Hatta ilk one konsolunu alabilirim ciddi ciddi..Oyun konusuna gelirsek güzel oyunlar var oynamasını bilene tabiki..Ama rakip ps4'e bakınca çok sönük ve az kalıyor.Kaliteli AAA yapımlar ve tr destekli exclusive oyunlar olarak ps4 gözümde 1 adım öndedir.Ama xbox live altyapısı, yazılım gücü ve geriye dönük oyun uyumluluğu sayesinde xbox one 2 adım öne geçiyor bu konuda.One ve one s konusunda aman aman bir farklılık yok zaten.Xbox'un patronu zaten söylüyor: '' 4k televizyonunuz yoksa scorpio almanıza gerek yok'' diye..One s de sadece ilk nesil konsolun abartı büyük olması yüzünden doğal olarak her jenarasyon olduğu gibi bir yenilik olarak duyuruldu.Adı üstünde Slim model..Sonuçta yenilik ticaretin bir gereğidir ve Microsoft bunu yapıyor.Sony de yapacak diğer firmalarda.

Emin olun, Xbox One S ile Xbox One arasında dağlar kadar fark olacak. 6 Teraflop demek daha yüksek frame rate, yüksek grafikler demek. Ayrıca Bluetooth özelliğini de unutmamak lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı