Xbox One vs PS4

CemalPelit

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç haftaya tatilin sonuna kadar bir restoranda çalışacağım. Kazandığım parayla PS4 almayı düşünüyordum. Fakat pahalı gelmişti bana. Sadece merak ettiğim için Xbox fiyatlarına da baktım ve gördüm ki Xbox fiyatları PS4'e göre çok ucuz olduğunu fark ettim.

İsim vermenin yasak olup olmadığını hatırlamıyorum ama N11'de Xbox One S 1080 TL Xbox One 750 TL PS4 ise 1589 TL üstelik Xbox One X PS Pro'dan daha güçlü olmasına rağmen Xbox One X 2000 TL.

PS4 Pro 2400 TL olduğunu görünce Xbox mu alsam diye hatta X mi alsam diye düşünmeden edemedim. Piyasanın en güçlü konsolu sonuçta. Exclusive konusunda PS4'den geri olsa da Xbox benim için nedense PS4'den daha ilgi çekici bir konsol. Sorulara gelelim:
  • Xbox Live Gold üyeliği ile Playstation Plus arasındaki farklar nelerdir ? Fiyatları nasıl ?
  • Size göre Playstation ve Xbox farkını anlatır mısınız ?
  • Oyun fiyatında fark var mı ? (Sanmıyorum ama belki vardır.
  • Diyelim ki kesinlikle Xbox almaya karar verdim X mi alayım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS Plus'da çok iyi indirimler oluyor. Ben olsam One X alırdım. Almıışken en iyisini almak lazım sonuçta. Live Gold'daki bedava oyunlar daha iyi. Playstation demek exclusive demek, Xbox demek ucuz Multiplatform oyun demek. Yani 1 yıllık EA Acces, Xbox Game Pass ve Live Gold alsan daha oyun almana gerek kalmaz. PS4'de ise takas falan var. Xbox'da ise daha çok hikaye eğlence odaklı. PS ise hikaye. Benim diyeceklerim bu kadar.

One X alın. MS hesabınıza şu an 1 TL olan Game Pass'i alın, içinde bir sürü 4K Enhanced oyun var. Onun yanına da yıllık 65 TL'ye EA Access alın. Onun yanına da kampanya ile Gold aldığınızda kurulu düzeneğiniz olur, oyundan oyuna atlayarak oynarsınız. :)

Tabii, 1000 TL'ye tüm güncel oyunları oynatabilecek sıfır PC toplanabiliyor şu an. Ya da 2000 TL'ye 4K oyun oynatabilecek sistem toplanıyor değil mi?

Aradaki farkı açıklayım ONE X ve PS4 pro arasında kesinlikle X alınmalı. X donanım olarak çok güçlü tm özel oyunları çok olmasa da alınan görüntü kalitesi ve aylık ödeme sistemi açığı kapatıyor bana göre. Ancak 4K TV ve iyi bir internet altyapınız varsa alın. Yoksa One S ve PS4 Slim arasından yapılacak olan seçim çok zor. PS4 donanım olarak biraz güçlü, kendine özel oyunları var, genel indirimlerde Xbox' tan daha ucuz oluyor örneğin 60 liraysa Xbox' ta 80 90 olabiliyor. Xbox' ın avantajı PS4' e göre ucuz, iyi bir kol, ve sessiz çalışması ve aylık ödeme sistemi. Alanların çoğu aylık ödeme sistemlerinden dolayı alıyor hani oyun sonsuza senin olmuyor ama ödediğin kadar oynamakta mantıklı yüzlerce oyunu ucuza oynuyorsun sonuçta. Forza 4' te çıktığından eklenecek bence güzel kampanya. Dezavantajı sanırım PS4 kadar geniş desteğe sahip değil. İşte kısıtlı harici HDD desteği filan, fazla hatırlamıyorum.

PS Plus'da çok iyi indirimler oluyor. Ben olsam One X alırdım. Almıışken en iyisini almak lazım sonuçta. Live Gold'daki bedava oyunlar daha iyi. Playstation demek exclusive demek, Xbox demek ucuz Multiplatform oyun demek. Yani 1 yıllık EA Acces, Xbox Game Pass ve Live Gold alsan daha oyun almana gerek kalmaz. PS4'de ise takas falan var. Xbox'da ise daha çok hikaye eğlence odaklı. PS ise hikaye. Benim diyeceklerim bu kadar.
One X alın. MS hesabınıza şu an 1 TL olan Game Pass'i alın, içinde bir sürü 4K Enhanced oyun var. Onun yanına da yıllık 65 TL'ye EA Access alın. Onun yanına da kampanya ile Gold aldığınızda kurulu düzeneğiniz olur, oyundan oyuna atlayarak oynarsınız. :)

Tabii, 1000 TL'ye tüm güncel oyunları oynatabilecek sıfır PC toplanabiliyor şu an. Ya da 2000 TL'ye 4K oyun oynatabilecek sistem toplanıyor değil mi?
Aradaki farkı açıklayım ONE X ve PS4 pro arasında kesinlikle X alınmalı. X donanım olarak çok güçlü tm özel oyunları çok olmasa da alınan görüntü kalitesi ve aylık ödeme sistemi açığı kapatıyor bana göre. Ancak 4K TV ve iyi bir internet altyapınız varsa alın. Yoksa One S ve PS4 Slim arasından yapılacak olan seçim çok zor. PS4 donanım olarak biraz güçlü, kendine özel oyunları var, genel indirimlerde Xbox' tan daha ucuz oluyor örneğin 60 liraysa Xbox' ta 80 90 olabiliyor. Xbox' ın avantajı PS4' e göre ucuz, iyi bir kol, ve sessiz çalışması ve aylık ödeme sistemi. Alanların çoğu aylık ödeme sistemlerinden dolayı alıyor hani oyun sonsuza senin olmuyor ama ödediğin kadar oynamakta mantıklı yüzlerce oyunu ucuza oynuyorsun sonuçta. Forza 4' te çıktığından eklenecek bence güzel kampanya. Dezavantajı sanırım PS4 kadar geniş desteğe sahip değil. İşte kısıtlı harici HDD desteği filan, fazla hatırlamıyorum.
Yorumlarınıza bakarak Xbox almaya karar verdim. Ama 4k cihaz alamam. Biyerde bakmıştım çok bilmediğim için aynen ileteceğim( Enis KİRAZOĞLU ) : “ 4K televizyonunuz olmasa bile normal Xbox’tan daha yüksek bir kalite alabileceksiniz. Kendisi çözünürlüğü sıkıştırıp 1080’e ufaltıyor. Yani size 1080p yi 4K çözünürlüğü sıkıştırılmış olarak veriyor. Bu da doğal olarak daha yumuşak kenarlar daha yüksek detaylı görüntüler sağlıyor.“ Ayrıca Xbox Live Gold üyeliğinin fiyatını bulamadım Game Pass'inde bulamadım söyler misiniz. Biraz daha bilgi almam gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı