Xbox One X alınır mı?

Herhalde gideri var dostum PS4 ve One X daha bir 4 5 yıl gider. Ama para biriktirebiliyorsan Series S'i alabilirsin bence.
Hocam Microsoft'un bu seneki en büyük çaplı oyunları Starfield, Redfall, STALKER 2, Plague Tale falan sadece yeni nesil olacak. Yani D1 Gamepass'e ekleyecekleri büyük oyunlar eski nesle çıkış yapmayacak. Dolayısıyla sonra gelecek yeni Hellblade, Forza, TES vs. de eski nesle gelmeyecek. Bu nedenle donanımı falan geçtim, Gamepass kullanmak için alınacaksa One X önermiyorum. PS tarafında da 2021'de Returnal, Ratchet, Deathloop vs. sadece yeni nesil oldu. Bu yıl GOW, Horizon, GT falan hep ertelendiği ve PS4'te önemli bir oyuncu kitlesi olduğu için geçmiş nesle de geliştirilmişti ama yeni oyunlar gelmiyor.

Ama third party oyunların banko bir 2-3 yılı daha vardır herhalde, ana akım büyük oyunlar, daha küçük ölçekli oyunlar ve CoD-FIFA gelebilir bir süre daha. Önceki nesilde FIFA 5 sene daha çıkmaya devam etti mesela, bu mantıkla 2024'te gelir son FIFA. Gerçi CoD PS3-PS4 ortak olarak 3 kere çıkmış. Yani 2022'de göreceğimiz CoD ortak çıkan son oyun olabillirdi ama çip krizi vs. nedeniyle yeteri kadar kullanıcı yeni nesle geçmediği için normalde 1-2 defa daha çıkabilirdi ama oyun Microsoft'a geçtiği için belki direkt first party oyun muamelesi yapabilirler. Dediğim gibi first party oyunlar gelmeyecektir, Gamepass için alıyorsanız asıl nimetlerden yararlanamazsınız.

Hiç mi alınmaz hocam?
Hiç alınmazın sizdeki karşılığı ne bilmiyorum hocam dediğim gibi yeni gelecek büyük Microsoft oyunları olmayacak. Gamepass için cihaz olsun eklenen eski oyunları oynarım derseniz, ya da FIFA-NBA falan oynarım, free to play oyunları falan oynarım derseniz alınabilir sadece. Ama ileriye dönük başka bir beklentiniz olmasın

Yeni konular

Geri
Yukarı