Xbox One X mi? Series X mi?

Emie

Hectopat
Makaleler
1
İlk defa konsol alacağım ve uzun bir süre kullanmak istiyorum ancak aklıma takılan sorular var.
Series X alırsam Almanya'dan bir tanıdığım getirecek hem ucuza gelecek hem de yeni nesil. Ama çekindiğim kısım henüz yeni olduğu için ileride herhangi bir kronik sorun çıkar mı? Bu sorunun meydana gelmesi aşağı yukarı ne kadar sürer?
One X'i seçenek olarak koymamın nedeni de kendini kanıtlamış, şimdilik bir sorunu olmayan -bildiğim kadarıyla- bir konsol olması.
Series S de düşündüm ancak almışken güçlü bir şey almak istiyorum. YouTube'da bazı videolarda birkaç yıl sonra grafiklerinde ya da çözünürlükte düşüşe geçebileceği olasılığını duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangisi daha mantıklı diye karşılaştırmıştım. Kronik sorun çıkma ihtimaline karşı.
Series X veya S almak çok daha uzun ömrülü olacaktır.One X ile Series X karşılaştırmanız da saçma değil mi ? Aradaki fiyat farkı fazla.One X ile Series S karşılaştırılabilir bence ama tabiki güncel olanı daha iyi 😀.

One X'in de, Series X'in de sorunu yok. Bir ara sözde Series X duman atıyor diye iddialar çıktı, ancak sigara dumanı üflendiği ortaya çıktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Series X en az 5 yıl götürür sizi. Kesinlikle Series X bu karşılaştırmada.

İlk defa konsol alacağım ve uzun bir süre kullanmak istiyorum ancak aklıma takılan sorular var.
Series X alırsam Almanya'dan bir tanıdığım getirecek hem ucuza gelecek hem de yeni nesil. Ama çekindiğim kısım henüz yeni olduğu için ileride herhangi bir kronik sorun çıkar mı? Bu sorunun meydana gelmesi aşağı yukarı ne kadar sürer?
One X'i seçenek olarak koymamın nedeni de kendini kanıtlamış, şimdilik bir sorunu olmayan -bildiğim kadarıyla- bir konsol olması.
Series s de düşündüm ancak almışken güçlü bir şey almak istiyorum. YouTube'da bazı videolarda birkaç yıl sonra grafiklerinde ya da çözünürlükte düşüşe geçebileceği olasılığını duydum.

Tabii ki series X. Rahat 8-9 yıl destek sürer bu konsola ve kronik sorun olmasından da korkma daha yeni daha optimize.

One X'in de, series X'in de sorunu yok. Bir ara sözde series X duman atıyor diye iddialar çıktı, ancak sigara dumanı üflendiği ortaya çıktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Series X en az 5 yıl götürür sizi. Kesinlikle series X bu karşılaştırmada.

Tüttürüyor.
Zaten Xbox hem güvenlik hem de kronik soruna karşı bence Sony'e göre daha hassas.

@Zurich DualSense ile Series X kolu arasında pek bir fark yok.

Series X ham performans olarak hem daha güçlü, hem soğutması daha iyi. GamersNexus detaylı sıcaklık testi, Digital Foundry ise basit bir termal test yaptı.

Ek olarak Game Pass avantajı var. Güzel bir oyunun artık 400-500 liralarda gezdiğini düşünürsek 30-40 liralar verip bir sürü oyun oynayabilmek harika bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı