Xbox, PC gibi kullanılabilir mi?

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Xbox'a güncel ve yeni Edge tarayıcı geldi. Bu tarayıcıdan GeForce NOW, Google Stadia gibi platformları kullanıp Xbox'ta CS, ETS, LoL oynanabilir mi? Ve PS5'e böyle bir özellik gelebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsollar PC gibi değildir. Zaten olmaz da. PC gibi çok işlem yapmazlar. Amaçları oyundur. Bazı ihtiyaçları da karşılarlar. Sizin konsolda 16 GB RAM var ve CPU ve GPU için. GPU 12 Teraflops gücünde. Fena değil fakat bir 2080 Tİ kadar güçlü de değil. PC'lerde ise bildiğiniz gibi RAM + ekran kartı VRAM'i var. Bazı konularda arkadaşlar soruyor, One S'e Windows kurasım geliyor falan diye. Normal Windows 10 kurulsa bile konsollar iş görmez.

Konsollar PC gibi değildir. Zaten olmaz da. PC gibi çok işlem yapmazlar. Amaçları oyundur. Bazı ihtiyaçları da karşılarlar. Sizin konsolda 16 GB RAM var ve CPU ve GPU için. GPU 12 teraflops gücünde. Fena değil fakat bir 2080 Ti kadar güçlü de değil. PC'lerde ise bildiğiniz gibi RAM + ekran kartı VRAM'i var. Bazı konularda arkadaşlar soruyor, One S'e Windows kurasım geliyor falan diye. Normal Windows 10 kurulsa bile konsollar iş görmez.

Gayet güçlüler. Series S gücünde bir bilgisayar almaktansa. Series S alıp Windows kurmak (tabii ki Microsoft yapmadan kullanıcıların yaptığı şeyden bir halt olmaz) aynı fiyata çok daha iyi bir deneyim çıkartır.

Gayet güçlüler. Series S gücünde bir bilgisayar almaktansa. Series S alıp Windows kurmak (tabii ki Microsoft yapmadan kullanıcıların yaptığı şeyden bir halt olmaz) aynı fiyata çok daha iyi bir deneyim çıkartır.
Oyun olarak güçlüler. PC olsalar güçlü falan olamazlar. Series S, PC olsa toplam 10 GB RAM ve 4 Teraflops GPU ile ne yapabilir? Series S'in üzerindeki GPU ise zaten RX 5500 XT'den bile güçsüz. Mantıklı olmak lazım. Konsollara oyunlar optimize geldiği için iyidirler. Günümüzde ortalama PC'lerde bile 16 GB RAM + ekran kartı VRAM'i var. Bir sürü konu var. 8 GB RAM ile bile drop yiyenler var. Konsoldan PC falan olmaz. Bu kadar nettir.

Nasıl kullanılıyor? Ben tarayıcıda klavye fare ile normal bilgisayar kullanır gibi kullanıyorum desteklenen oyunlarda da öyle GeForce'yi denedim çalıştıramadım tarayıcıda.
Girip kullanılabiliyor direkt galiba. Kendim denemedim. Xbox'taki Edge için engel kalktı diye biliyorum sadece.

Geri
Yukarı