Xbox Series Gamepad FIFA 21'de düzgün çalışmıyor

grait705

Kilopat
Daha fazla  
Daha önce benzer bir iki tane konu açılmış. Benim durumumun onlardan farkı benim FIFA 21'i Xbox Game Pass sistemi ile oynamam. Sorunum yeni gamepad ile Bluetooth bağlantıda tuşlar iki kere basıyor ve D-pad tuşları takılı kalıyor. Evet kabloyla bağladığımda bir sorun yok fakat ben bu kadar para verdiğim ve PC ile her oyunda uyumlu çalışan bu kolun kablosuz da düzgün çalışmasını bekliyorum. Daha önceki konularda oyunun kısayolunu Steam'e ekleyip de çözüm bulanlar olmuş fakat ben her türlü varyasyonu denememe rağmen sorunuma çözüm bulamadım. Çözüm bulamamamda oyunu Steam'e eklememe rağmen EA Play Beta uygulamasının oyunu zorla kendi üzerinden açmaya çalışması da çok etkili. Başka hiçbir oyunda böyle bir sorun yaşamadım bu arada. Denediğim tüm oyunlarda uyumlu ve düzgün çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam üzerinden eklediyseniz olması lazım, Xbox yapılandırmasını seçtikten sonra olmuştu bende. Ek olarak Watch Dogs 2 ve NBA 2K21'de kablosuz çalıştırabildiniz mi ? Bu oyunlarda BT ile kol çalışmıyor. Güya Xbox kolu uyumlu diye almıştım sorun çıkıyor BT üzerinden genelde.

Steam üzerinden eklediyseniz olması lazım, Xbox yapılandırmasını seçtikten sonra olmuştu bende. Ek olarak Watch Dogs 2 ve NBA 2K21'de kablosuz çalıştırabildiniz mi ? Bu oyunlarda BT ile kol çalışmıyor. Güya Xbox kolu uyumlu diye almıştım sorun çıkıyor BT üzerinden genelde.
Ekledim fakat dediğim gibi Steam üzerinden oyunu açtığımda Xbox ve Ea Play Beta uygulamasını açmaya çalışıyor. Yani Steam'den yaptığım ayarlar geçersiz olmuş oluyor benim anladığım.
Bu arada siz direkt Fifa 21.exe mi yoksa dosya içindeki config uygulamasını mı eklediniz. Çünkü normal exeyi eklesem de açarken config açıyor.

Ekledim fakat dediğim gibi Steam üzerinden oyunu açtığımda Xbox ve Ea Play Beta uygulamasını açmaya çalışıyor. Yani Steam'den yaptığım ayarlar geçersiz olmuş oluyor benim anladığım.
Bu arada siz direkt Fifa 21.exe mi yoksa dosya içindeki config uygulamasını mı eklediniz. Çünkü normal exeyi eklesem de açarken config açıyor.
Exe dosyasını ekledim. Yine Origin ve FIFA arayüzü açılıyor ama kol normal çalışıyor.

Yok valla defalarca denedim olmuyor. Belki de oyuna sahip olsam ve EA Play saçmalığı olmasa işe yarardı bilmiyorum. Umarım güncelleme ile falan düzeltilir ama şimdilik mecbur kablo takılı olarak oynayacağım. Teşekkürler cevaplarınız için.

Geri
Yukarı