Xbox Series S alınır mı?

fat

Picopat
Merhaba. Tam bir konsol cahili olarak, yeni nesilde konsol alma ihitmalim var. Ancak konsollar hakkında hiçbir şey bilmediğim için aklıma takılan birkaç soru var.

1) Eski oyunlar, Assasin's Creed Odyssey, yeni nesil konsollara (Xbox Series X/S, PS 5) gelir mi? Gelirse ne zaman gelir?
2) Konsol maliyeti ve oyun fiyatlarını da düşündüğümüzde Xbox Series S alınır mı? (4K TV vs. kullanmıyorum.)
3) Xbox ve PS'de hesap bölgesi değiştirerek yurt dışından daha uyguna oyun alma her oyun için geçerli mi?

Merhaba. Tam bir konsol cahili olarak, yeni nesilde konsol alma ihitmalim var. Ancak konsollar hakkında hiçbir şey bilmediğim için aklıma takılan birkaç soru var.

1) Eski oyunlar, Assasin's Creed Odyssey, yeni nesil konsollara (Xbox Series X/S, PS 5) gelir mi? Gelirse ne zaman gelir?
2) Konsol maliyeti ve oyun fiyatlarını da düşündüğümüzde Xbox Series S alınır mı? (4K TV vs. kullanmıyorum.)
3) Xbox ve PS'de hesap bölgesi değiştirerek yurt dışından daha uyguna oyun alma her oyun için geçerli mi?
Sadece Xbox için konuşacağım.
1- Eğer Xbox üzerinde oyuna sahipseniz oyunun next-gen versiyonu çıktığı zaman otomatik olarak kullanabiliyorsunuz.
2- Eğer amacınız sırf oyun oynamaksa Game Pass olduğu için Xbox PS5'e göre her türlü daha avantajlı.
3- Hayır.

1) Xbox One oyunları destekleniyor.
2) 4K TV kullanmıyorsan Xbox Series S ideal. Ekstradan fazla para vermeye gerek yok. Zaten Series S 2K 60fps, 120fps'e kadar yükselebiliyor.
3) Bu konuda tecrübem yok.

4K TV kullanmıyorsan düşündürür. %50 gümrük vergisi ile aşağı yukarı 6000-7000TL olur. Eğer 4K oynamayacaksan tek artısı Ray Tracing olur. Daha uygun fiyata One X alıp yoluna da bakabilirsin emin değilim.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Şu an eski nesli (One X/S) düşünmeme sebebim 2 sene sonra desteğin kesilecek olması.
Diğer yandan beni düşündüren de Eğer Series S alırsam şu anki oyunlar (AC Odyssey,GTA 5 vs.) ne zaman oraya çıkacak? Hemen oynayabilir miyim? Oyunsuz kalma gibi bir durum olur mu? Bu biraz düşündürüyor.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Şu an eski nesli (One X/S) düşünmeme sebebim 2 sene sonra desteğin kesilecek olması.
Diğer yandan beni düşündüren de Eğer Series S alırsam şu anki oyunlar (AC Odyssey,GTA 5 vs.) ne zaman oraya çıkacak? Hemen oynayabilir miyim? Oyunsuz kalma gibi bir durum olur mu? Bu biraz düşündürüyor.
ONE S 4 sene daha gider. Tabi size kalmış.

Ben önceki yıl Ağustos ayında One S aldım ve şu an 4K TV'de çatır çatır oynuyom 4 saattir. One S oyunları eskiye uyumlu fakat ilk defa aldığın için biraz daha zamanı var o saydığın oyunların Series X'e çıkması.

Series S ve X zaten bütün Xbox One oyunlarını oynatıyor. Ekstradan oyun için yeni nesil güncelleştirmesi varsa bir tek onun gelmesini bekleyeceksiniz. Sadece Kinect ile oynanan oyunlar oynanmıyor.

Geri
Yukarı