Xbox Series S cızırtı sesleri çıkarıyor

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 haftadır Series S konsolunu kullanıyorum ve genel olarak memnunum fakat konsolda son 1.5 haftadır bir sıkıntı var. Cihaz çalışırken ilk haftaya göre fanların daha yüksek sesli çalışmasının dışında fan kısmına yaklaşıldığında da kesintili cızırtılar geliyor. İlk hafta konsolda neredeyse bir ölü sessizliği vardı, çok ince bir fan sesi dışında ses yoktu fakat şimdi hem bildiğimiz yüksek fan sesinin dışında bu cızırtılar mevcut. Konsolu almamın bir sebebi de coil whine sıkıntısını yaşayan insan sayısının çok az olmasıydı fakat emin olmamakla beraber sanırım ben de bu küçük grubun arasına girdim. Video ile kayıt almak istedim fakat kapalıyken de açıkken de fan sesi bu sesi bastırıyordu ve videoda duyulmuyordu. Gene de yükledim dikkatli dinlendiğinde duyulabiliyor, özellikle de son kısımlarda. Bu ses oyunlarda fandan dolayı hiç duyulmuyor ama menüde veya kapama esnasında çok daha net duyulabiliyor. Konsolu kullanan varsa bu sorun normal midir, sizde de var mı? Konsolun fiyatı uçtuğundan pek iade gibi bir şansım kalmadı fakat servise yollasam mı pek emin değilim doğrusu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada sorun coil whine ise bu sesin cihaza zarar vermediğini ve onarımının mümkün olmadığını biliyorum, ilk coil whine a sahip cihazım değil bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise yollarsanız size tamir edilmiş ve sıfırlanmış başka bir cihaz gönderirler. Çünkü Xbox Türkiye tarafında gönderilen ürünün tamiratı gibi bir sistemleri yok. Bence başkasının tamir edilmiş cihazı geleceğine mevcut cihazınızı kullanmaya devam edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bir de böyle çektim daha net duyuluyor üsttekine kıyasla.

Vallahi anlayamadım hocam Microsoft'a sordum birkaç ürünlerinin değişimini sağlayan kişilere de sordum sıfır cihaz gönderiyor deniyor ama gene çoğu kişi de onarılmış ürün gönderiyor diyor. Cidden sıfır ürünse direkt değişime yollarım da dediğiniz gibi onarım görmüş cihaz ise hiç riske girmem sanırım.
sitesinde de onarım görmüş ürün gönderilebileceği yazıyor

Son düzenleme:
Vallahi anlayamadım hocam Microsoft'a sordum birkaç ürünlerinin değişimini sağlayan kişilere de sordum sıfır cihaz gönderiyor deniyor ama gene çoğu kişi de onarılmış ürün gönderiyor diyor. Cidden sıfır ürünse direkt değişime yollarım da dediğiniz gibi onarım görmüş cihaz ise hiç riske girmem sanırım.
Sitesinde de onarım görmüş ürün gönderilebileceği yazıyor.

Aslında durum şöyle ilerliyor. Eğer ellerinde tamir edilmiş yani "revizyonlu" bir cihaz varsa onu gönderiyorlar. Eğer ellerinde yoksa size sıfır cihaz gönderiyorlar. Ama gönderdikleri cihazları tüm testlerden geçirip o şekilde gönderiyorlar diye biliyorum.

Birebir aynı sorunu yaşıyorum aynı bu ses geliyor bı kaç yerde araştırdım güç kablosu tam girmiyor vs muhabbeti ve bir çok farklı farklı şeyler performans ya da ısınma gibi sorun bende de yok oyunda cızırtı sesi gelmiyor fan hızlı döndüğünden büyük iht ama ana menude ve yeni açarken bu cızırtı mevcut çok rahatsız edici sebebini tam kestirememek çok daha sinir bozucu cihazınız hâlâ sıkıntısız çalışıyor değil mi ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı