Xbox series s hakkında düşünceleriniz?

Millet APU sistemlere yönelirken kimsenin bu fiyatlara konsol alacağını zannetmiyorum. Konsollar ilk başlarda uygun fiyatlı olduğu için exclusive oyunları olduğu için satılıyordu. Yurt dışında bu durum halen geçerli. Şimdi bir oyun fiyatı konsollarda 300-400 TL kim nasıl oyun oynayacak konsolda ? Konsol fiyatları 5000-8000 fiyat aralığında. Bunu gören adam demez mi bu fiyata bilgisayar toplarım daha iyi diye. Maalesef vergiler insanların ödeyebileceği düzeye gelmediği müddetçe dolar 4 TL veya 5TL'ye inmezse bu ülkede bu tür ürünleri alabilecek kişi sayısı çok az.

300$ Harika bir fiyat. Yurtdışında yaşayan bir tanıdığımın aldığı 1 aylık paranın 10'da 1'i...
Fakir ülkelerde yaşayan insanlar için bile uygun fiyat keza bundan daha aşağıda bir fiyata "yeni teknoloji" alamazsınız.

Sıkıntı BlueRay üretilmemesi değil, bütçeden ve hacimden kısma amaçlanıyor.
E yani. Ama mesela USB ile takabildiğimiz bir BlueRay yapıp hem hacimden ve konsolun fiyatından kısılır, hem BlueRay'i üretecek firma ve Xbox satışlardan kazanır, hem de oyuncular isterse alır isterse almaz. Koleksiyon yapmayı seven oyuncular için güzel seçenek olurdu.

Beni fena cezbetti. 300 Dolar fiyatı ve performansı ile tam anlamıyla fiyat performans canavarı bir konsol olacak Series S.
1440p 60 FPS kimi oyunlarda da 1440p 144Hz hedefleniyor ray tracing gibi güncel teknolojileri de destekliyor. Ayrıca 4K çözünürlüğe upscale edebilecek cihaz bazı oyunlarda da Microsoft'un açıkladığına göre. 512 GB NVME SSD'de yanında kaymağı.
Yeme de yanında yat. 😀 Bu konsol çok tutar ülkemizde.
Millet APU sistemlere yönelirken kimsenin bu fiyatlara konsol alacağını zannetmiyorum. Konsollar ilk başlarda uygun fiyatlı olduğu için exclusive oyunları olduğu için satılıyordu. Yurt dışında bu durum halen geçerli. Şimdi bir oyun fiyatı konsollarda 300-400 TL kim nasıl oyun oynayacak konsolda ? Konsol fiyatları 5000-8000 fiyat aralığında. Bunu gören adam demez mi bu fiyata bilgisayar toplarım daha iyi diye. Maalesef vergiler insanların ödeyebileceği düzeye gelmediği müddetçe dolar 4 TL veya 5TL'ye inmezse bu ülkede bu tür ürünleri alabilecek kişi sayısı çok az.
Bütçesi kısıtlı da olsa oyun odaklı düşünen bir kişinin APU gibi zayıf sistemler ile işi olmaz zaten. Apu sistem toplayacağına alır Series S'i yanına bir de Gamepass üyeliği aldı mı tamam zaten mis gibi 1440p 60FPS-144 FPS'de keyfine varır.
Günlük işler dışında APU tabanlı sistemlerin bir anlamı yok.

Son düzenleme:
Beni fena cezbetti. 300 Dolar fiyatı ve performansı ile tam anlamıyla fiyat performans canavarı bir konsol olacak Series S.
1440p 60 FPS kimi oyunlarda da 1440p 144Hz hedefleniyor ray tracing gibi güncel teknolojileri de destekliyor. Ayrıca 4K çözünürlüğe upscale edebilecek cihaz bazı oyunlarda da Microsoft'un açıkladığına göre. 512 GB NVME SSD'de yanında kaymağı.

Bütçesi kısıtlı da olsa oyun odaklı düşünen bir kişinin APU gibi zayıf sistemler ile işi olmaz zaten. Apu sistem toplayacağına alır Series S'i yanına bir de Gamepass üyeliği aldı mı tamam zaten mis gibi 1440p 60FPS-144 FPS'de keyfine varır.
Hocam milletin bütçesi kısıtlı zaten genel olarak hepimizin ki öyledir. Xbox kesinlikle donanımsal olarak çok daha güçlü Playstation'dan. Ama exclusive yapan yok işte böyle bir firmaya neden exclusive yapmaz ki hiçbir şirket ? Gamepass sistemine hayranım zaten hatta bir ara kafam Xbox One S almaya bile gitti. Ama piyasanın durumu malum vergiler insancıl değil. Konsollara ek vergi getirildi. Genel olarak APU sistem toplayan kişiler o an bütçesi zorlanmasın diye topluyor. Ryzen 5 3400G mesela genel olarak 2014-2015 döneminde ki AAA oyunları oynatabiliyor. Ben APU toplamadım ama bütçesi kısıtlı olanlar toplayabilir. Sonra ki dönemlerde ekran kartı takıyorlar ve birşekil de idare ediliyor. Ama PS oyunlarına baktığımız zaman gerçekten çok pahalı. Xbox'da Gamepass sistemi güzel ama exclusive yok maalesef.

He ya Xbox Series S'miş X değil pardon :D

Son düzenleme:
Bu özel oyun muhabbeti atık beni etkilemiyor ya abi merak ettiğim Uncharted vardı onu da artık önemsemiyom bir Last Of Us 2 var şuan merak ettiğim bu piyasada sırf Last Of Us 2 için gamepass gibi şeyleri bırakamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı