Xbox Series S İnceleme

Ve evet. Xbox Series S incelemesi ile karşınızdayım. Daha taze bir oyuncu olduğum için büyük oyunları pek deneyimleyemedim.

Kontrolcü:

1625307879263.png

Kontrolcü güzel ve kullanışlı. Arka tarafında elden kaymaması için minik tırtıklar var. Tek sorunu eli fazlaca terletiyor. Yani kardeşimle Pes, FIFA oynarken oyunu durdurup elimi silmek zorunda kalıyorum. Bu bir dezavantaj ancak kontrolcü gerçekten güzel.

Bende siyah ve beyaz kontrolcü var. Benim favorim beyaz. Sizin göz sevkinizi bilmem ama gerçekten beyaz çok şık.

Ses ve Sıcaklık:

Konsol gerçekten inanılmaz sessiz. O özelliği müthiş ama konsolun büyük fanının olduğu yer bir süre sonra fırın gibi oluyor. Üstü açık ve çok iyi bir hava alabileceği yerde ancak çok ısınıyor. Kronik mi yoksa benimki mi arızalı bilmiyorum ama çok sıcak oluyor. Ses konusu müthiş ancak.

Görsellik:

Oyunların görüntü kalitesi adeta görsel şölen. Özellikle Forza. Şu ana kadar PES 2021, Rocket League, BF5, FH4, FIFA 21, Hitman 2 ve 3 oyunlarını deneyimledim ve hepsi inanılmaz.
1080p televizyonda oynamama rağmen muazzam. İleriki yıllarda da umarım böyle devam eder.

arayüz Kullanışlılığı:

Ara yüzü ben gerçekten çok beğendim. İstediğine rahatça ulaşabiliyorsun.

Oyun Çeşitliliği:

Zaten Game Pass ile fazlaca oyuna erişebiliyorken Xbox'ın yeni aldığı stüdyolar konsola can veriyor. Game Pass'i burada konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum. Oyun fiyatları evet biraz tuzlu ancak Game Pass hayat kurtarıyor. Ben 1 ay alıp bir ay almamayı düşünüyorum Game Pass'i.

Quick Resume Özelliği:

Quick Resume özelliği gerçekten muazzam. Yani Netflix'te film izlerken arkadaşın seni Forza'ya çağırıyor hemen tak diye oradasın. Veya canın Pes istedi hemen basıp kaldığın yere geçiyorsun.

Sonuç:

Sonuç olarak bunu yazarken boynum tutuldu. Şakayı yaptığımıza göre sonuca geçelim.

Sonuç olarak üründen inanılmaz memnunum. Yeni nesle geçmek isteyip 8.000 TL bütçesi olmayana öneririm. Ben inanılmaz memnunum.

Kimler Almalı:

- 1080p, 2K televizyon veya monitöre sahip olanlar.

- Az bütçeyle yeni nesil isteyenlere.

- Oyunlara konsol parası vermek istemeyenlere.

- Oyun oynamak isteyip çok para vermek istemeyenlere öneririm.

Konsol bence PS4 ile kapıştırılmamalı bile. Arada kalınması imkansız gibi bence. Net Series S alınmalı arada kalınılırsa.

Belki ileride tekrar yaparım bir inceleme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konsol gerçekten inanılmaz sessiz. O özelliği müthiş ama konsolun büyük fanının olduğu yer bir süre sonra fırın gibi oluyor. Üstü açık ve çok iyi bir hava alabileceği yerde ancak çok ısınıyor. Kronik mi yoksa benimki mi arızalı bilmiyorum ama çok sıcak oluyor.

Hayırlı olsun öncelikle. Fan kısmının ısınması bir problem değil konsol yeterli hava aldığı sürece. Sessiz çalışması için yapılan bir şey. Benimki de öyle. Sessizliği inanılmaz konsolun cidden. Ön sipariş vererek almıştım, 8 ay oldu neredeyse hala gram fan sesi duymadım konsoldan.

Hayırlı olsun. Keşke buna o kadar parayı bayılmaktansa PS5'in dijitalini kovalasaydınız.
Bana mantıksız geldiği için almadım.
Hayırlı olsun öncelikle. Fan kısmının ısınması bir problem değil konsol yeterli hava aldığı sürece. Sessiz çalışması için yapılan bir şey. Benimki de öyle. Sessizliği inanılmaz konsolun cidden. Ön sipariş vererek almıştım, 8 ay oldu neredeyse hala gram fan sesi duymadım konsoldan.
Ben de hocam hiç duymadım. Dibinden bile ses gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı