Xbox Series S kurulumu nasıl yapılır?

Ajin

Picopat
Daha fazla  
Bu ay içinde Xbox Series S alacağım ama daha önce hiç konsolum olmadığı için kablolar nereye bağlanacak falan bilmiyorum. Birisi detaylıca konsolun kablolarını nereye takacağımı anlatabilir mi? Monitörde kullanacağım. Bir de kendisi internete başka bir şeye ihtiyaç olmadan bağlanıyor değil mi bilgisayar telefon gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ay içinde Xbox Series S alacağım ama daha önce hiç konsolum olmadığı için kablolar nereye bağlanacak falan bilmiyorum. Birisi detaylıca konsolun kablolarını nereye takacağımı anlatabilir mi? Monitörde kullanacağım. Bir de kendisi internete başka bir şeye ihtiyaç olmadan bağlanıyor değil mi bilgisayar telefon gibi?

HDMI kablosunu televizyonun arka kısmımdaki HDMI girişine takıyorsunuz, 1 ucu televizyona 1 ucu xboxa bağlı olacak. Xbox'u fişe takıp açın, televizyonu hangi HDMI kablosuna taktıysanız ayarlardan ona getirin. Açıltıktan sonra Microsoft hesabı vb. isteyecek sizden, onlar bittikten sonra hazır.

Güç kablosunun priz ucuzunu prize, iki delikli ucunu konsola bağlayacaksın. HDMI kablosunun da bir ucunu Xbox'a, diğer ucunu televizyona bağlayıp açacaksın. HDMI'ın tersi düzü yok. Rahat olabilirsin o konuda. Evet, internete bağlanmak içinde kendi Wi-Fi kartı var. Ekstra bir aparat vs. almana hiç gerek yok. Cihazı açınca kurulum için yönergeler verilecek sana. Gayet açıklayıcı. Sorun yaşamazsın. Yine de takıldığın bir yer olursa seve seve yardımcı olurum.

Konsol kurmada bir şey yok hocam. Güç kablosunu prize takın.Ethernet kablosu bağlayın isterseniz.HDMI kablosunu ekrana ve konsoldaki girişe takın. Hazır.

Konsol kurmada bir şey yok hocam. Güç kablosunu prize takın.Ethernet kablosu bağlayın isterseniz.HDMI kablosunu ekrana ve konsoldaki girişe takın. Hazır.
Ethernet kablosu ne işe yarıyor ve gerekli mi?

Bu arada yardım eden herkese teşekkürler

Hocam telefona Xbox uygulamasını indirin. Oradan oturum açın ve cihazı bağlayın.

Ben kendi Xbox'umu öyle kurdum.

Geri
Yukarı