Xbox Series S ve Series X'in Türkiye'ye ön sipariş fiyatları açıklandı!

Konsolcular gıcık olacak ama topla bir bilgisayar, al bir TV. Tak Joysticki oyna mis gibi. 😊
PS4'ün Exclusive oyunları olduğu için ve PS4'te online rekabetçi oyunlarda PC'de olduğu gibi hile olmadığı için alternatif oluyor PC'ye. Ayrıca alıyorsun 7 yıl gidiyor. Xbox'da durum farklı tabii. Tek eksiği de bu oyun farkı ama Game Pass gibi de bir artısı var. PS4'de oyunlar çok daha masraflı oluyor.

Xbox Series S: 4.599₺

Xbox Series X: 7.499₺

Daha önce de tahmin ettiğim gibi Series S'in fiyatı da pahalı çıktı. Şahsen PC almak yerine Series S almak pek mantıklı değil. Siz ne düşünüyorsunuz fiyatlar hakkında?

Kaynak: Xbox Series X ve S’in Türkiye ön sipariş fiyatı belli oldu

3500-4000 arası olsa ben S serisini PC'nin yanına alacaktım ama şimdilik kalsın o zaman :) Bu sene yeni çıkan şeyleri böyle izliyorum şimdilik. En son kolunu alacaktım o da 700 TL :(

1600120375803.png

S'de sanırsam RTX vardı bu yüzden güzel. Ama konsollar hiçbir zaman tercihim olmaz. PS'de PS Plus pahalı, Xbox'da oyun yok. Konsol oyunları da pahalı zaten.

Şu fiyatıyla bile Series S almak çok mantıklı. Rtx bir cihazdan bahsediyoruz. Fakat sözlerini tutarlarsa zaten %50 olan gümrük vergisi %20 olacak tekrardan. Umuyorum.

Artık konsollar daha sık çıkacak. Eskisi gibi konsollar 7 sene devam etmeyecek. 2-3 sene sonra PS5 Pro veya Xbox Series X+ gibi modeller göreceğiz. Teknoloji o kadar hızlı gelişmeye başladı ki artık o donanımlar 7-8 sene istekleri karşılamayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı