Xbox Series S vs Gaming laptop

Konsollara adam gibi oyun çıkmadı ki eskisin. Daha yeni yeni AAA kalitede oyunlar çıkıyor.

Redfall, atomic heart, stalker 2, starfield gibi bomba oyunlar geliyor. Bu sene Xbox'ın yılı olacak herhalde. Bunun için tercihiniz Xbox'dan yana olsun bana kalırsa.

Redfall'a bomba oyun dedin harbi patladım 2014'te çıksa guzel olurdu ama bak o oyun yalan yok ve stalker 2 de ertelenir yine büyük ihtimalle hala savaş devam ediyor.

Arkadaşlar 2023 Haziran'da ya s series ya da bir Gaming laptop alacağım (masaüstü şansım yok şehirden şehre gidiyorum) Haziran'da s series alınır mı? Artık çıkalı 3 yıl oldu eskidi mi bunun cevabını öğrenmek istiyorum.

Laptopun özelliğine bağlı Series S tercih edilebilir.

Kesinlikle Series S. Bir de şu 3 yıllık Gamepass olayı devam ediyorsa 3 yıl kafanız rahat oyun oynarsınız.
O hata düzeltildi hocam.
Redfall'a bomba oyun dedin harbi patladım 2014'te çıksa guzel olurdu ama bak o oyun yalan yok ve stalker 2 de ertelenir yine büyük ihtimalle hala savaş devam ediyor.
Size hitap etmediği için beğenmeyebilirsiniz bunda bir sıkıntı yok ama hala savaş devam ediyor demeniz komik. Fanboylar gibi konuşuyorsunuz. Ps veya Xbox'ın galip çıkması kimin umrunda ki ? Önemli olan oyuncuların karlı çıkması.

O hata düzeltildi hocam.

Size hitap etmediği için beğenmeyebilirsiniz bunda bir sıkıntı yok ama hala savaş devam ediyor demeniz komik. Fanboylar gibi konuşuyorsunuz. PS veya Xbox'ın galip çıkması kimin umurunda ki? Önemli olan oyuncuların karlı çıkması.

Dostum savaş dediğim Xbox PS değil :D stalkerin yapimcilari Ukrayna'li ve hatta bir tanesi geçenlerde ölmüştü Ukrayna Rusya savaşı hala devam ediyor diyorum o yüzden ertelenir.

2013'te çıkmış 10 yıllık PlayStation 4 eski nesil olmasına rağmen hala alınıyorken 2 sene önce çıkan ve yeni nesil destekleyen Xbox Series S alınmaz diyenleri anlayamıyorum ya bu cihazın en az PlayStation kadar ömrü olacak ve yeni nesil desteklemeye devam edecek hocam alabilirsiniz gönül rahatlığıyla bu arada burada PC ile konsol kıyaslanmaz konsola çıkan oyunlar sabit ve FPS düşmesi olmadan rahat rahat oynatır kasma derdiniz olmaz. Tek derdin cihaz kapasitesi olur onu da harici bir HDD ile halledebilirsin. Ha 2 saniye beklemişsin ha 30 saniye çok fark etmez.

Konsollara adam gibi oyun çıkmadı ki eskisin. Daha yeni yeni AAA kalitede oyunlar çıkıyor.

Redfall,Atomic Heart, Stalker 2, Starfield gibi bomba oyunlar geliyor. Bu sene Xbox'ın yılı olacak herhalde. Bunun için tercihiniz Xbox'dan yana olsun bana kalırsa.

Bu oyunların hepsinin birlikte gelmesi zor ihtimal, ama bir yerde bir oyun patlamasının olması lazım elde çok fazla stüdyo var ve bu oyunlar dahil bir sürü ertelenmiş oyun var. Ama yine de Microsoft çok sabıkalı bu konuda, Xbox One nesli zaten bomboş gibiydi Nintendo ve Sony'e kıyasla, oyun yapamıyoruz diyip dönemin trendine uyup abonelik servisi geliştirdiler ve adapte etmeye çalışarak kapattılar nesli.

Series konsolları çıktığında da çıkış oyunu vermediler, güya Halo ile gelecekti ama fiyasko olarak gösterince ertelemişlerdi, rakibi en azından 2-3 tane çıkış oyunu vermişti. Hem çıkış oyunu vermediler, sonra da sadece Forza ve Halo verdiler bu oyunlar da herkese hitap etmeyen ve hali hazırdaki versiyonları da iyi oyunlardı zaten, yine de 2021 Gamepass için iyi bir yıldı. Fakat üstüne 2022'yi boş geçtiler. Dolayısıyla Microsoft'a oyun vaatleri konusunda pek güvenmemek lazım bundan sonra da.

Ben çıkar çıkmaz bu vaatlerle aldım ama hayal kırıklığı olarak sattım. Yine de takipteyim, geçen günkü showcase de çok kötüydü, hiçbir şey çıkaramazlarsa Forza verip geçelim politikasındalar. İnsanlara satın alımlar sonrası Starfield yapıyorlar, TES6 vs. direkt Gamepass'e gelecek vaatlerinde bulundular ama TES6 bu nesilde çıkmayacak bile belki de. Aynı şekilde Fable, State of Decay 3, Hellblade II, Avowed gibi oyunları büyük title olarak adını geçirip bir daha bahsetmediler bile, ne zaman çıkarlar meçhul.

Konu sahibine önerim mobilite şartsa ve PC bütçesi varsa notebook alması. En azından gittiği yerlerde monitör derdi olmaz. Fakat bütçe Series S kadarsa kendi fiyatında tek alternatif zaten.

Son düzenleme:
2013'te çıkmış 10 yıllık PlayStation 4 eski nesil olmasına rağmen hala alınıyorken 2 sene önce çıkan ve yeni nesil destekleyen Xbox Series S alınmaz diyenleri anlayamıyorum ya bu cihazın en az PlayStation kadar ömrü olacak ve yeni nesil desteklemeye devam edecek hocam alabilirsiniz gönül rahatlığıyla bu arada burada PC ile konsol kıyaslanmaz konsola çıkan oyunlar sabit ve FPS düşmesi olmadan rahat rahat oynatır kasma derdiniz olmaz. Tek derdin cihaz kapasitesi olur onu da harici bir HDD ile halledebilirsin. Ha 2 saniye beklemişsin ha 30 saniye çok fark etmez.

Genel olarak katılıyorum fakat Xbox'lar PS'ler kadar uzun ömürlü değiller.
Misal 2013'te aynı anda çıkan 2 kosnol, PS4 ve Xbox One. Şu an bu ikisini kıyaslamadan direkt olarak PS4 alırsınız, PlayStation 5 vs Gaming laptop olsaydı evet çok uzun süre idare ederdi ama Xbox'dan emin değilim.

Series S fiyatına Laptop bulmak imkansızdır. Xbox, PS4 ve Gaming PC sahibi olarak kesinlikle o fiyat bandına Xbox series S'i öneririm. Tabi ki de PC kadar özgür değilsiniz. Mesela TR Yama yapamıyorsunuz konsolda. Aslında en büyük sorun da bu. Buna da izin verseler ya da bi düzenleme yapsalar satış patlaması olur.

Geri
Yukarı