Xbox Series S vs oyuncu laptopu

Hepsiburada güvenilir mi? Garantili şekilde mi geliyor cihaz? Ayrıca 17klık modeldeki soğutma sistemi nasıl?

Güvenilir, garantili, soğutması okuduğum yorumlara ve forumda edindiğim bilgilere göre ne kötü ne çok iyi, oyuncu laptopuna göre ortalama bir soğutma performansı var. Bence süper soğutuya denilebilecek oyuncu laptopu az zaten.

Hocam siz memnun musunuz cihazdan? Hangi oyunları denediniz ve denediğiniz oyunlardaki performansı nasıldı?
Piyasadaki güzel denilen bütün AAA oyunları oynadım ve hiçbirinde keşke başka bir bilgisayar alsaydım demedim. Benim cihazımın ekran kartı alırsanız sizinkiden düşük olacak o yüzden performanslar paralellik göstermez. Ama 2020 öncesi çıkmış oyunlarda 1080p de oldukça yüksek ayarlarda ondan sonraki oyunlarda yine 1080p de medium arası oldukça tatmin edici bir seviyede oyunlarımı oynadım. Sizin cihaz da RTX ve DLSSde olacağını düşünürsek piyasadaki hiçbir oyunda 30 FPS altına bütün ayarları ultra yapmadığınız sürece düşmezsiniz.

Piyasadaki güzel denilen bütün AAA oyunları oynadım ve hiçbirinde keşke başka bir bilgisayar alsaydım demedim. Benim cihazımın ekran kartı alırsanız sizinkiden düşük olacak o yüzden performanslar paralellik göstermez. Ama 2020 öncesi çıkmış oyunlarda 1080p de oldukça yüksek ayarlarda ondan sonraki oyunlarda yine 1080p de medium arası oldukça tatmin edici bir seviyede oyunlarımı oynadım. Sizin cihaz da RTX ve DLSS'de olacağını düşünürsek piyasadaki hiçbir oyunda 30 FPS altına bütün ayarları Ultra yapmadığınız sürece düşmezsiniz.

Hocam bu 3 ay boyunca yoğun olarak kullanacağım cihazı. Sonra da okul başlayıp 9'a geçtiğim için çoğunlukla ders çalışacağım. Günlük 1 ya da 2 saat oynarım okul dönemi. Bu 3 ay boyunca 8 GB RAM'le devam edip okullar açıldıktan 1-2 ay sonra bakım yaptırırken 8 GB RAM daha taktırmak mantıklı olur değil mi?(Ram fiyatı fazla değilse laptopu alırken onu da alabilirim.)

Hocam bu 3 ay boyunca yoğun olarak kullanacağım cihazı. Sonra da okul başlayıp 9'a geçtiğim için çoğunlukla ders çalışacağım. Günlük 1 ya da 2 saat oynarım okul dönemi. Bu 3 ay boyunca 8 GB RAM'le devam edip okullar açıldıktan 1-2 ay sonra bakım yaptırırken 8 GB RAM daha taktırmak mantıklı olur değil mi?(Ram fiyatı fazla değilse laptopu alırken onu da alabilirim.)
500 600 TL arası ram bulabilirsiniz. RAM almanız bir öncelik olsun ama tabiki ne zaman alacağınız size bağlı, laptobu kullanamazsınız diye bir şey yok sadece cihaz tam performansıyla çalışmaz.

500 600 TL arası RAM bulabilirsiniz. RAM almanız bir öncelik olsun ama tabii ki ne zaman alacağınız size bağlı, laptopu kullanamazsınız diye bir şey yok sadece cihaz tam performansıyla çalışmaz.

Hocam sanırım alırken RAM'de alacağım. 1 yıl boyunca burs paramı biriktirip 2 tane 16 GB RAM alacağım. seneye yaz 2 tane 8 GB RAM'i çıkarıp 2 tane 16 GB RAM takabilirim değil mi?

Hocam sanırım alırken RAM'de alacağım. 1 yıl boyunca burs paramı biriktirip 2 tane 16 GB RAM alacağım. seneye yaz 2 tane 8 GB RAM'i çıkarıp 2 tane 16 GB RAM takabilirim değil mi?
Evet o zamanda dual çalışmış olur ve performans katlanır. Ama unutmayın 8+8 veya 16+16 8+16 falan yapmayın.

Geri
Yukarı