Xbox Series S vs PC

Herkese günaydın. Sizce Series S alıp Game Pass kullanmak mı mantıklı yoksa PC toplamak mı?
Not 1: Ufak işlerimi görebileceğim düşük seviyeli bir PC'm var.
Not 2: Daha çok PES, FIFA, RDR türü oyunları seviyorum.
Not 3: PC oyunculuğu yerini konsollara bırakıyor. (İstatistiklere göre)
Not 4: PS serisinden almak istemiyorum. Özel oyunları var ama o kadar paraya değmez diye düşünüyorum.
Not 5: Series S tercih etmemin nedeni Game Pass, yeni nesil ve uygun fiyatlı, donanımı da iyi.
Not 6: Konsollar rahat 5-6 yıl kullanılabileceğini düşünüyorum fakat PC'lerde sürekli yeni şeyler çıkıp sistemimiz eskiyor.
Zaten gündelik işlerinizi görecek bir PC'niz varsa Series S daha mantıklı.

PC işinizi göreceğini düşünüyorsanız Xbox alın. Sizi üzmeyecek bir cihazdır Series S. Game Pass'e gelirsek eskiden Xbox, Game Pass için alınmazdı fakat şu an kesinlikle alınır her yeni çıkan Xbox Game Studios oyunu çıktığı gün Game Pass'e ekleniyor. Hikayesi güzel olan oyunlar Game Pass'e ekleniyor. Yeni eklenen Nier ve Control bunlara örnek. Geçmişte de GTA 5 ve RDR2. Tek kötü özelliği depolama ekstradan 1TB hard disk almanız gerekiyor.

Sizin durumunuz için Series S daha mantıklı geliyor, amacınız oyun oynamak ise zaten 5bin civarında toplayacağınız sistemin size Series S gibi performans veremeyeceği ortada. Elinizde günlük işler için kullanabileceğiniz bir bilgisayar da var, Photoshop, 3Dmax vesaire programlarla işleriniz yoksa ve ilerde de bunları kullanmanız gerekmeyecekse tercihinizi Xbox olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Bütçen Series S'e kadar yetiyorsa el geç bence. Zaten bilgisayarla pek işin olduğunu sanmıyorum. Photoshop falan falan. Konsolda oyun oynaması çok daha keyifli oluyor yattığın yerden oynuyorsun.
Bazı arkadaşlar PC al geç demiş ama senin ilgi alanına göre istediklerine göre bence konsol daha mantıklı olacak.

Arkadaş Xbox bölümüne oyun için Xbox mı PC mi diye soruyor, gelen cevaplar konsolda sadece oyun oynanabilir o yüzden PC alın oluyor 😂
Maalesef Türkiye'de katı bir PC kitlesi var. Konsol deyince direkt olarak PC öneriyorlar. Benim kullandığım en iyisidir mantığı işte...

Konuya gelirsek dediklerinize göre Series S sizin için daha uygun.

Geri
Yukarı