Xbox Series S vs PC

Daha fazla  
Arkadaşlar bütçe 10K ve sizce Xbox Series S mi almak daha mantıklı? 5500G APU sistem almak mı?
Elimde bir tane yıllardır kullandığım bir laptop var ve GTA 5 Red Dead vb. kaliteli oyunları oynamayı çok istiyorum ama GeForce NOW da olmadığından da oynayamıyorum. Xbox'ta beni oyun oynaya oynaya bunaltır diye korkuyorum ve ETS 2 gibi Steam oyunlarını Xbox'ta oynayamamaktan dolayı tam karar veremedim. Ama bir yandan da PC oyunu istersem laptopum var zaten diyorum. Sizce Xbox Series S, 5500G APU bir sisteme göre daha mı performanslı olur oyunlarda? Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca ek olarak bir sorum var, Klavye Mouse takıp oyunları klavye mouse oynayabilir miyim Xbox'ta?

Arkadaşlar bütçe 10k ve sizce Xbox Series S mi almak daha mantıklı? 5500G APU sistem almak mı?
Elimde bir tane yıllardır kullandığım bir laptop var ve GTA 5 red Dead vb. kaliteli oyunları oynamayı çok istiyorum ama GeForce NOW da olmadığından da oynayamıyorum. Xbox'ta beni oyun oynaya oynaya bunaltır diye korkuyorum ve ETS 2 gibi Steam oyunlarını Xbox'ta oynayamamaktan dolayı tam karar veremedim. Ama bir yandan da PC oyunu istersem laptopum var zaten diyorum. Sizce Xbox Series S, 5500G APU bir sisteme göre daha mı performanslı olur oyunlarda? Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca ek olarak bir sorum var, klavye mouse takıp oyunları klavye mouse oynayabilir miyim Xbox'ta?

APU sistem neden alasın ki o fiyata 1 k ekleyip daha güzel hazır sistem alabilirsin monitör var ise bence Xbox bir yerden sonra sıkar yani 6-7 saat PC oynarsın ama Xbox o kadar oynamazsın be.

Link atabilir misin bahsettiğin hazır sistemin?

Daha iyileri illaki vardır ben bunu buldum daha iyisine bakacağım yine de.

@SmileySlayer komik olan nedir hocam.

X box da olsa PS de olsa aslında çalışma mantığı ve üreticileri PC sistemi ile aynı. Sadece işlemci RAM ve GPU'su kendi anakartına gömülü.

X box S'in GPU üreticisi AMD.
işlemci hızı 1565 Mhz, bellek 8 GB GDDR6 14 Ghz.
1280 adet çekirdek 80/32 TMU/ROP motoru.
Karşılık gelen PC GPU'sunu bulabilirsiniz.

Sorunuza gelince, çoğu harici GPU bile APU'dan daha iyidir. Oyun oynamak için G uzantılı APU'lardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

@SmileySlayer komik olan nedir hocam.
11-12 bin civarlarına RX 6600 sistem bulunabilecekken çoğu oyunda onun yarısını bile veremeyecek sisteme 10500 TL fiyat biçilmesi.

Yazmışım daha iyileride vardır diye okumuyor musunuz abi.
Kötü bir sistem önermiş olduğunuzu değiştirmez.

X box da olsa PS de olsa aslında çalışma mantığı ve üreticileri PC sistemi ile aynı. Sadece işlemci RAM ve GPU'su kendi anakartına gömülü.

X box S'in GPU üreticisi AMD.
işlemci hızı 1565 Mhz, bellek 8 GB GDDR6 14 Ghz.
1280 adet çekirdek 80/32 TMU/ROP motoru.
Karşılık gelen PC GPU'sunu bulabilirsiniz.

Sorunuza gelince, çoğu harici GPU bile APU'dan daha iyidir. Oyun oynamak için G uzantılı APU'lardan uzak durmanızı tavsiye ederim.
APU sistem almanın amacı genellikle ekran kartı ekleyene kadar idare etmektir, tabii isteyen eklemez.

Geri
Yukarı