Xbox Series S vs Series X

xboxsaso

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2500 civarına Xbox alacağım yurt dışından tanıdık sayesinde. Bunun yanına Switch Lite almayı düşünüyordum. İkisini almak yerine Series X alabiliyorum. Sizce tavsiye verir misiniz? Eger PS5 Digital varsa yanına Series S alacağım ama bu 2. ihtimal. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Switch küçük bir el konsolu olmasına rağmen oyun fiyatları deli gibi uçuk maalesef. Eğer cidden bir el konsolunda oynamak istiyorsanız bunları da göze almanız gerek. Bence iki markanın da "Lite" sayılacak orta seviye konsollarını almaktansa PS5 veya Series X almanız daha mantıklı olur. Hem yine Türkiye şartlarından uyguna gelmiş olacak hem de paranızın hakkını verdiğiniz hissedeceksiniz konsolların.

Ben Series X alıp 45 lira Gamepass ile bir sürü oyunu güzel grafikte oynamayı tercih ederdim ama Switch'i satmak için alıyorsanız daha mantıklı olabilir.

Bir Nintendo Switch Lite kullanıcısı olarak tamamen günlük hayatınıza bağlı bir seçim bu. Switch için oyunlar gerçekten sıkıntılı. Ben bol oyunlu bir hesapla satın aldığım için hiç sıkıntı yaşanmıyor ama haricinde oyun bulmak çok pahalı. Günlük hayatınızda yolda vs çok zamanınız geçiyorsa ve oyun oynamak istiyorsanız ilk konfigürasyon. Oyunları da alır bitirir kutulu oyun takaslarsınız çok sorun olmaz. Ama yolda zamanınız geçmiyorsa evdeyseniz Xbox series X bence daha mantıklı
Bu arada Switch lite denmesinin sebebi az daha ufak olması kollarının ayrılamıyor olması ve TV'ye bağlanamıyor olması. Haricinde aynı donanımları kullanıyorlar üstelik şarjı da daha uzun gidiyor

4K çözünürlük isteyenler fazladan parası olan insanlar. XSS 4000 fiyatına kadar düşüyorken almamak ayıp olur. Binlerce eski yeni oyunu oynayabiliyoruz hemde.

Series X alman bence daha mantıklı bir seçim olur. Series S'den 3 kat daha güçlü ve donanımsal olarak çok daha önde bir konsol. Series S 4 TFLOPS işlem gücüne sahipken Series X 12 TFLOPS işlem gücüne sahip yani 2080 Super ekran kartından bir tık daha önde bir güce sahip. Yanlış anlama Series S'de gerçekten güçlüdür ve yeni mimari ile çok iyi iş çıkartan bir konsol lakin bu konsolun vaad ettiği 2K ve Ray Tracing özelliklerinin ömrü maalesef çok uzun olmayacak gibi duruyor. 1080p için çok uzun ömrü var gerçekten ona bir şey diyemem. Fırsatın varken Series X al. Bu konsol uzun yıllar boyunca kalite düşürmeden vaad ettiği özellikleri verebilecek bir konsol. Switch almanı tavsiye etmem gerçekten Nintendo oyunlarına bayılıyorsan al ama olmasada olur diyorsan almanı tavsiye etmem. Nedeni ise oyunların fiyatları çok uçuk. Bir süre sonra karşılayamazsın o fiyatları. Şansın varken Series X almanı tavsiye ederim. Pişman etmez bu konsol seni.

Series X alıp geçin. S versiyonu piyasa aldatmacası. Güçsüz ve düşük hafızalı bir konsol.

PS5'de oyun fiyatlarını karşılayabileceğinize inanıyorsanız PS5 ve Series S alabilirsiniz ama eğer karşılayamam diyorsanız bence Series X almak daha mantıklı.
PS5 almak mı? daha oyunu bile yok ayrıca oyunları en düşük fiyat 400 TL en yüksek fiyat 1000 TL xbox SS veya SX daha iyi bir seçenek.

Net Xbox Series X !

Games Pass Ultimate + EA Play => 45 TL

Tonla sağlam oyun var. Ayrıca Ubisoft+ eklenecek dedikodusu var.

Bethesda tarafından gelecek özel oyunları düşünemiyorum bile.

Kısa zamanda Series X alacağım sarı siteden. 6000 TL civarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı