Xbox Series S/X deneyiminiz nasıl?

YAT11

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, eğer Xbox Series X/S aldıysanız deneyimleriniz nasıl? Konsolu beğendiniz mi? Sıkıntıları var mı, varsa ne sıkıntısı var?

Series X'i GamePass Ultimate'le kullanıyorum. Deneyimim tam anlamıyla müthiş. Konsolu çok beğendim, iyiki PC toplamamışım. Hiçbir soruna rastlamadım.

Gayet güzel memnunum. Konsolun yanına şarj edilebilir pil almak şart. Normal pillerle sürekli uğraşmak zor oluyor. Konsolun arada bir hataları olabiliyor oyundan atma gibi. Bir de çoğu oyunun hala 60 fps desteği yok. Eski oyunları oynarken 30 fps göze batıyor. Mesela en basitinden Control.

Gayet güzel memnunum. Konsolun yanına şarj edilebilir pil almak şart. Normal pillerle sürekli uğraşmak zor oluyor. Konsolun arada bir hataları olabiliyor oyundan atma gibi. Bir de çoğu oyunun hala 60 fps desteği yok. Eski oyunları oynarken 30 fps göze batıyor. Mesela en basitinden Control.
Aldığınız konsol series s mi series x mi

Uzun süredir Xbox Series S sahibiyim güzel bir konsol ama asla bilgisayarın yerini tutmuyor. 60 FPS ve 30 FPS oyun oynamak hele ki FPS oyunları oynamak pek zevk vermiyor. Örneğin Battlefield V gibi bir oyunu 60 FPS ile oynarken oyunda bir yavaşlık bir ağırlık hissediyorsunuz. Hikaye odaklı oyunlar için de benzer bir yavaşlık söz konusu oluyor. Bilgisayar kullanıcısı bir kişi olarak pes ve ufc dışında ki oyunlarda oynarken oyun kolu ve oyunun akıcılığından şahsen memnun olmuyorum. En azından arada bir oyun oynarım ve yatarak oyun oynamayı seviyorum diyorsan alınabilir.

daha çok hangi oyunlarda atıyor mesela
Her zaman yaptığı bir şey değil. Oyundan kaynaklanıyor genelde. Ben sadece 2 kere Wolfenstein 2'de yaşadım. Bir çok oyunda hata yaşayan birisi hard reset attığında sorunlarının hepsini çözmüştü.

Ben sadece kötü yanlarını söyledim. İyi yanları olarak(Ryzen 2600-RX580 pcden geçmiş biri olarak söylüyorum):
Çok sessiz. Gerçekten duymuyorum konsolu. Ve konsolla aramda 1 metre var. Ps4 Pro da kullanıyorum, Ps4 evde uçak kaldırıyor resmen.

Çok güçlü. Ben sistemimi satıp almıştım. İkinci el olarak 1 aylık 5400 tlye almıştım. 5400 tlye sadece ekran kartı bile yoktu.

Gamepad güzel ve çok rahat.

Gamepass sistemi çok iyi. 2 yıllık aldım ve yeni gelecek oyunlar olsun, oynadığım oyunlar olsun ücretini çıkarttı bile.

Exclusiveleri kötü değil, bir Sony kalitesinde değiller ama PS4 kullanan biri olarak Sony exclusivelerinin abartıldığını düşünüyorum. GoW ve Tlou başyapıt ama Uncharted serisi, Horizon Zero Dawn gibi oyunlar konsol aldıracak kadar önemli değiller. Mesela ben Ori serisini Horizon ve Uncharted'a tercih ederim.

Çoğu oyun 30FPS değil.
daha çok hangi oyunlarda atıyor mesela
Genede optimize edilmemiş oyunlarda atıyor ama çok nadir oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı