Xbox Series S yeni nesil oyunları 60 FPS'de oynatır mı?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bildiğiniz üzere Xbox, Series S konsolu için 1440P 120FPS oyunculuk demişti ama geçtiğimiz günlerde okuduğum haberde Series S’in PUBG gibi bir oyunu bile 30FPS oynattığını okudum. Merak ettiğim, Xbox Series S yeni nesil oyunları 1080P 60FPS oynatır mı? Ona göre başka konsollara yöneleceğim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam tasarım açısından Series S, performans açısından Series X oyunları sebebiyle PS5 istiyorum. Çok kararsızım.
Tasarımı için konsol almak çok mantıksız bence, bilgisayar kasası almak gibi değil sonuçta :D Series S'i elerdim bu yüzden ben. Series X yerine PS5 tercih etme sebebim hem daha ucuz olması hem de PS4 kullanıcısı olmam. PS4'ten bir sürü oyunum varken Series X almama gerek yok. Bir diğer sebep de bahsettiğiniz "exclusive: oyunlar, PS oyunları konsol aldıracak kadar güzel :) Series X tarafındaki artılar ise Gamepass, geriye uyumluluk ve PS5'ten güçlü olması. Ben PS5 alacağım, senin de PS5 almanı öneririm.

Hocam tasarım açısından series S, performans açısından series X oyunları sebebiyle PS5 istiyorum. Çok kararsızım.

Series X ise PUBG’de 4K 60FPS veriyormuş.

Bu durumda cihazı kullanacağınız çözünürlük ön plana çıkıyor. Tahminimce 1080P için cihaz bakıyorsunuz. Bu nedenle Xbox Series X almak gereksiz olacaktır. PlayStation 5 konusuna gelince, eğer oynayacakğınız oyunlar PS cephesine daha yakın konumda ise PlayStation 5 Digital Edition'u beklemenizi tavsiye ederim.

Tasarımı için konsol almak çok mantıksız bence, bilgisayar kasası almak gibi değil sonuçta :D Series S'i elerdim bu yüzden ben. Series X yerine PS5 tercih etme sebebim hem daha ucuz olması hem de PS4 kullanıcısı olmam. PS4'ten bir sürü oyunum varken Series X almama gerek yok. Bir diğer sebep de bahsettiğiniz "exclusive: oyunlar, PS oyunları konsol aldıracak kadar güzel :) Series X tarafındaki artılar ise Gamepass, geriye uyumluluk ve PS5'ten güçlü olması. Ben PS5 alacağım, senin de PS5 almanı öneririm.
Tasarımdan kast etmek istediğim taşınabilir olması. Series S 1.9 kiloyken PS5 yaklaşık 5 kilo. Sık sık seyahat eden bir insanım. Sanırım tercihimi satış oranlarına göre yapacağım. Dünya genelinde en çok hangisi satarsa onu alırım ama şu da bir gerçek ki eğer PS alırsam 3 ayda bir falan oyun alabilirim. Bu da çok üzücü.
Bu durumda cihazı kullanacağınız çözünürlük ön plana çıkıyor. Tahminimce 1080P için cihaz bakıyorsunuz. Bu nedenle Xbox Series X almak gereksiz olacaktır. PlayStation 5 konusuna gelince, eğer oynayacakğınız oyunlar PS cephesine daha yakın konumda ise PlayStation 5 Digital Edition'u beklemenizi tavsiye ederim.
Konsolu yurt dışından İsviçre’den alacağım. O yüzden Diskli almayı planlıyorum. Yaklaşık güncel kur ile 4600 ₺’ye geliyor. Eğer PS5 veya Series X alırsam 4K TV alacağım ama Series S alırsam hali hazırda kullandığım 1080P TV’de kullanır belki o parayı başka yerlerde değerlendiririm. Sizin tavsiyeniz ne olur yeni nesilde?

Tasarımdan kast etmek istediğim taşınabilir olması. Series S 1.9 kiloyken PS5 yaklaşık 5 kilo. Sık sık seyahat eden bir insanım. Sanırım tercihimi satış oranlarına göre yapacağım. Dünya genelinde en çok hangisi satarsa onu alırım ama şu da bir gerçek ki eğer PS alırsam 3 ayda bir falan oyun alabilirim. Bu da çok üzücü.
O halde yerinde olsam ben de Series S alırdım, fiyatına göre harika bir konsol. 1080P oyunculuk için yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı