Xbox Series S yeni nesil oyunları 60 FPS'de oynatır mı?

Oynatır ustam da imkanınız var ise Series X tavsiye ederim. Uzun süre duracak zaten konsol fazla verip iyisi olsun bence.

O halde yerinde olsam ben de Series S alırdım, fiyatına göre harika bir konsol. 1080P oyunculuk için yeterli.
Fakat beni en az 5-6 sene 60FPS götürebilir mi? Birde internetim çok iyi değil yaklaşık 24 mbps bu değerler ile dijital bir konsol üzer mi? Ayriyeten Series S ile Series X arasında grafiksel fark oluyor mu?
Oynatır ustam da imkanınız var ise Series X tavsiye ederim. Uzun süre duracak zaten konsol fazla verip iyisi olsun bence.
Peki Playstation 5 nasıl olur? Hangi konsolda daha çok kullanıcı olur?

Fakat beni en az 5-6 sene 60FPS götürebilir mi? Birde internetim çok iyi değil yaklaşık 24 mbps bu değerler ile dijital bir konsol üzer mi? Ayriyeten Series S ile Series X arasında grafiksel fark oluyor mu?
5-6 sene 60 FPS götüreceğini hiç sanmıyorum. İnternetiniz yeterli. O konuda bilgim yok maalesef, yanlış yönlendirmek istemem.

Peki Playstation 5 nasıl olur? Hangi konsolda daha çok kullanıcı olur?
Oyunların çoğunda bu ara cross play oluyor yani tüm sistemler birbirleriyle oynayabiliyor. Güç olarak xbox derim uygunluk olarakta xbox derim Game Pass sayesinde. Bir kaç exklusive oyun için değmez playstation.

Tasarımdan kast etmek istediğim taşınabilir olması. Series s 1.9 kiloyken PS5 yaklaşık 5 kilo. Sık sık seyahat eden bir insanım. Sanırım tercihimi satış oranlarına göre yapacağım. Dünya genelinde en çok hangisi satarsa onu alırım ama şu da bir gerçek ki eğer PS alırsam 3 ayda bir falan oyun alabilirim. Bu da çok üzücü.

Konsolu yurt dışından İsviçre’den alacağım. O yüzden diskli almayı planlıyorum. Yaklaşık güncel kur ile 4600 ₺’ye geliyor. Eğer PS5 veya series X alırsam 4K TV alacağım ama series s alırsam halihazırda kullandığım 1080P TV’de kullanır belki o parayı başka yerlerde değerlendiririm. Sizin tavsiyeniz ne olur yeni nesilde?

İsviçre üzerinden kendiniz mi alacaksınız yoksa internetten mi?(Merak ettiğim için soruyorum bende amazon.deden almayı planladığım için)

İsviçre üzerinden kendiniz mi alacaksınız yoksa internetten mi?(Merak ettiğim için soruyorum bende amazon.deden almayı planladığım için)
Akrabalarım getirecek. Mart-Nisan gibi. Amazon.de’den alırsanız belki gümrük de falan sorun çıkar en iyisi ya gidip kendinizin alması ki pek kârlı olmuyor ya da bir dostunuzun getirmesi.

Tasarımdan kast etmek istediğim taşınabilir olması. Series s 1.9 kiloyken PS5 yaklaşık 5 kilo. Sık sık seyahat eden bir insanım. Sanırım tercihimi satış oranlarına göre yapacağım. Dünya genelinde en çok hangisi satarsa onu alırım ama şu da bir gerçek ki eğer PS alırsam 3 ayda bir falan oyun alabilirim. Bu da çok üzücü.

Konsolu yurt dışından İsviçre’den alacağım. O yüzden diskli almayı planlıyorum. Yaklaşık güncel kur ile 4600 ₺’ye geliyor. Eğer PS5 veya series X alırsam 4K TV alacağım ama series s alırsam halihazırda kullandığım 1080P TV’de kullanır belki o parayı başka yerlerde değerlendiririm. Sizin tavsiyeniz ne olur yeni nesilde?

Açıkçası konsolu yurtdışından alacaksanız PlayStation 5 daha mantıklı gibi geliyor. Çünkü Xbox'ın neredeyse PC'den bir farkı yok. Fakat PlayStation 5'te Exclusive oyunlar mevcut. Bu nedenle oyun farkındalığından dolayı PlayStation tercih etmeniz çok daha mantıklı olur...

Akraba veya başka birinin getirmesi haricinde sanırım en ucuz yer amazon.de umarım yollarlar Türkiye'ye series s geliyor ama PlayStation 5'i göremedim.
Konuya hakim değilim hocam, ne desem yalan olur. Ben İsviçre’den 500 CHF’ye alacağım Allah nasip ederse.

Yeni konular

Geri
Yukarı