Xbox Series S'ten Vazgeçmenin Pişmanlığı

sancarsavas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Bu konuyu açma sebebim, benim gibi Xbox'ı yeni kullanmaya başlayan ya da daha önceden beri kullanıp da PS5'e geçmeyi düşünenleri naçizane uyarmak:)

Xbox Series S almıştım. Daha sonra uzun yıllar PS kullandığımdan sattım ve PS5 aldım. Gerçekten pişman oldum ve şimdi tekrar Xbox alacağım. Benim gibi aynı anda 3-4 oyundan fazla oyun oynamıyorsanız Series S depolama olarak sizi üzmez. Game Pass zaten harika. PS'yi kötüleyecek değilim elbette ama özellikle fiyat performans olarak baktığımızda (hatta buna tasarım, kapladığı alanın küçüklüğü gibi kriterleri de eklersek) Xbox Series S bende 5 adım falan önde geliyor.

Kendim pişman oldum, o yüzden tecrübemi paylaşmak istedim. PS'nin exclusive oyunlarının tutkunu değilseniz bence Xbox'ı tercih edin.

Forza Horizon ve Spider-Man hayranı olarak söylüyorum. İkisini de çok seviyorum. Forza'daki o eleyici modunu Spider-Man'daki heyecanı. Ne yapacağımı bilmiyorum keşke Xbox'da Spider-Man da olsa. Zaten X box alacak olsam Max One S alırım Series S bütçemi aşar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilemiyorum Xbox bana konsol olarak bile gelmiyor açıkçası. Sebebi ise bir adet Xbox kolu alıp PC'ye taksam da aynı mantık. Konsol demek benim için TLOU ve GoW gibi nicelerini oynatan bir aygıt demektir. Gider PC alırım Xbox alacağıma oyun oynamanın yanında da bir sürü opsiyonum olur mis gibi.

Forza Horizon ve Spider-Man hayranı olarak söylüyorum. İkisini de çok seviyorum. Forza'daki o eleyici modunu Spider-Man'daki heyecanı. Ne yapacağımı bilmiyorum keşke Xbox'da Spider-Man da olsa. Zaten X box alacak olsam Max One S alırım Series S bütçemi aşar.

Bu saatten sonra One S alınmaz.
Bilemiyorum Xbox bana konsol olarak bile gelmiyor açıkçası. Sebebi ise bir adet Xbox kolu alıp PC'ye taksam da aynı mantık. Konsol demek benim için TLOU ve GoW gibi nicelerini oynatan bir aygıt demektir. Gider PC alırım Xbox alacağıma oyun oynamanın yanında da bir sürü opsiyonum olur mis gibi.
Series S fiyatına aynı oyunları aynı performansta + RTX'li bir şekilde oynatacak bir PC varsa bize de göster de faydalanalım milletçe.

PS'de bir oyun 600 TL 2 oyunlu Pass en son 50 liraydı şimdi nedir bilmiyorum. Paran yoksa almayacaksın PS5.

Merhaba herkese. Bu konuyu açma sebebim, benim gibi Xbox'ı yeni kullanmaya başlayan ya da daha önceden beri kullanıp da PS5'e geçmeyi düşünenleri naçizane uyarmak:)

Xbox Series S almıştım. Daha sonra uzun yıllar PS kullandığımdan sattım ve PS5 aldım. Gerçekten pişman oldum ve şimdi tekrar Xbox alacağım. Benim gibi aynı anda 3-4 oyundan fazla oyun oynamıyorsanız Series S depolama olarak sizi üzmez. Game Pass zaten harika. PS'yi kötüleyecek değilim elbette ama özellikle fiyat performans olarak baktığımızda (hatta buna tasarım, kapladığı alanın küçüklüğü gibi kriterleri de eklersek) Xbox Series S bende 5 adım falan önde geliyor.

Kendim pişman oldum, o yüzden tecrübemi paylaşmak istedim. PS'nin exclusive oyunlarının tutkunu değilseniz bence Xbox'ı tercih edin.
Pişmanlığının tam sebebini anlamadım.
Detaylandırabilir misin?

Pişmanlığının tam sebebini anlamadım.
Detaylandırabilir misin?
Aslında açıkladığımı düşünüyorum. Detaylandırayım;

İlk konu fiyat. Bence depolama alanı dışında hiçbir +'sı yok Series S'e göre. Aradaki fiyat farkına değmez.

İkinci konu oyunların pahalılığı ve Gamepass gibi bir sistemin olmayışı.

Üçüncü konu tasarım olarak çok büyük bu kişisel bir mesele benim hoşuma gitmedi. Resmen daha sonra küçüğünü çıkarıp satmak için büyük yapılmış gibi duruyor.

Xbox alanlarda kafa rahat 30 TL veriyorsunuz sizin için 23 oyun stüdyosu (bunların 15 tanesi Xbox Game studios, 8 tanesi Bethesda Game studios) oyun yapıyor ve çıkan her yeni oyun ilk günden Game Pass sistemine dahil oluyor. Ek hiçbir ücret istemeden. Bazı arkadaşlar yok boş ver bütçeyi demiş, zevke bak demişte. Para olmadan zevk nasıl olacak? Bu devirde paran varsa eğleniyorsun. Yoksa oturduğun yerde oturuyorsun. Game Pass oyun dünyasındaki açık ara en iyi sistemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı