Xbox Series X Controller Bluetooth ile bağlanmıyor

61340

Kilopat
Merhaba dostlarım, 3 gün önce Vatan Computer'dan Series X Controlleri aldım bilgisayarda kullanmak için. Bilgisayarım masaüstü. Bir de S-Link Bluetooth 4.0 dongle aldım. Ama bilgisayarda ne yaptıysam Controller görünmüyor. Controllerin BT düğmesine 3 sn basılı tutup aramasını açtıktan sonra PC'den taratıyorum fakat görmüyor. USB to USB-C data kablosu ile kasaya bağlayıp Controlleri Microsoft Controller uygulaması ile güncelledim. kablo ile çalışıyor.

Telefonun BT'u ile Controlleri bağlayabildim telefonda çalışıyor. Ama bilgisayara BT ile herhangi bir şey bağlayamadım. 800 küsur para verdim kablo ile oynamak biraz koyuyor açıkçası.

Acaba dongle mı bozuk yoksa benim atladığım bir bölüm mü var? Yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-09-21 at 21.45.08.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-21 at 21.45.08.jpeg
    60,6 KB · Görüntüleme: 110
  • WhatsApp Image 2021-09-21 at 21.45.32.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-21 at 21.45.32.jpeg
    53,8 KB · Görüntüleme: 138
One S kontrolcüsüne sahibim, aynı yöntemle kablo ile bağlayıp BT düğmesine basılı tuttuğunuzda bluetooth aygıtınızı görmesi gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer görmezse, başka bir bluetooth özelliğine sahip olan örneğin telefon ile bluetooth dongle ile bağlanmayı deneyin. Eğer bağlanmazsa dongle'da sorun olabilir.

Bendeki dongle sorunlu yani şöyle 5-6 defa kapat aç yaptıktan sonra bağlanıyor. Ama laptopum Bluetooth ile direk bağlıyor. Sizinki de böyle olabilir. Sürekli sök tak yapın cihazı kapat aç yapın hiç bağlanmıyorsa dongle değiştiriniz.

Bendeki dongle sorunlu yani şöyle 5-6 defa kapat aç yaptıktan sonra bağlanıyor. Ama laptopum Bluetooth ile direk bağlıyor. Sizinki de böyle olabilir. Sürekli sök tak yapın cihazı kapat aç yapın hiç bağlanmıyorsa dongle değiştiriniz.
Mantıklı hocam çünkü telefona bağlandı controller ama pc deki dongle görmüyor.
One S kontrolcüsüne sahibim, aynı yöntemle kablo ile bağlayıp BT düğmesine basılı tuttuğunuzda bluetooth aygıtınızı görmesi gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer görmezse, başka bir bluetooth özelliğine sahip olan örneğin telefon ile bluetooth dongle ile bağlanmayı deneyin. Eğer bağlanmazsa dongle'da sorun olabilir.
Evet hocam denedim her adımı fakat malesef bilgisayarın BT'u hiç bir şeyi görmüyor muhtemelen dongle dandik. 80 TL para alıyorlar hem yamuk yumuk bir şey hem de çalışmıyor şaka gibi.

Aynı gün aldım hepsini. Tavsiyeniz var mı arkadaşlar Xbox Controller ile sorun yaşamazsın dediğiniz?
Bu tür parçalar USB olarak bağlandığı için Xbox' ın kendine ait olanı hariç doğru düzgün çalışmaz. Benimki gibi bağlanırken zorlar fakat bağlandıktan sonra hiç bir sorun yaşatmaz.

Geri
Yukarı