Xbox Series X deneyimlerim

Merhaba arkadaşlar. 22.03.2021 tarihinde almış olduğum Xbox Series X ile ilgili yorumlarımı belirtmek istedim. Daha önce açılan konularda fikirlerini ve desteklerini esirgemeyen @Lockheed ve @KİNGSEMİH 'e teşekkürlerimi bildirmek isterim. 😊

Öncelikle Xbox One S platformundan geçtiğim için benim hayatımda gerek FPS artışları, gerek grafik kalitesi, gerek bekleme süreleri açısından büyük değişimler oldu. Kendi içerisinde 30 FPS kilidi olan oyunlarda oluşan grafik farklılıkları gayet güzeldi. Ayrıca Xbox Series S-X konsollarına gelen "FPS Boost" özelliği şu an için kısıtlı oyunlarda çalışsa da gayet performanslı bir deneyim yaşatıyor.

Xbox Series X konsolu güç olarak oldukça yüksek performans vaat ediyor. Fakat şu anda tüm bu performansı ve gücü tüm oyunlarda alamıyorsunuz. Eğer elinizde Xbox One X gibi bir konsol var ise hemen geçmek için çok acele etmenize bence gerek yok. Yükleme süreleri ve Ray Tracing kısmı sizin için hayati önem taşımıyorsa. Fakat benim gibi One S sahibi birisi iseniz o zaman hayatınızda çok büyük değişiklikler oluyor.

Ayrıca konsolun genel olarak menü içerisinde gezinme işlemleri oldukça hızlı. Hiçbir şekilde bir menü açarken beklemek ya da takılma gibi bir durumla karşılaşmıyorsunuz.

Gelelim yeni nesil kontrolcü yorumuna; 9.nesil kontrolcü çok belli olmasa da biraz daha minimal bir yapıya sahip. Tetik tuşlarının hissiyatı 8.nesil kontrolcüsüne göre biraz daha tepkisel. Kontrolcünün titreşimi konusunda kişiye göre değişmek ile beraber ben 8.nesil kontrolcünün titreşimini daha çok sevmiştim. Bu tarafta titreşim biraz daha az hissediliyor. D-Pad kısmına geldiğimizde bu nokta benim için hayal kırıklığı oldu. Çünkü 9. nesil kontrolcünün D-Pad kısmı oldukça sesli çalışıyor. Bu sesler tepki hissini arttırmak için yapılmış olsa da ben beğenemedim.

maxresdefault.jpg
Toparlamak gerekirse yeni nesil konsollar bizlere oldukça fazla şey vaat ediyor. 4K oyunculuk ve yüksek kare hızları, ayrıca Ray Tracing teknolojisinin yaygınlaşması ve SSD'nin sağladığı nimetler oldukça iyi. Son olarak oyun konusunda PC platformunu çok seven ben mevcut şartlar doğrultusunda tercihimi yeni nesil konsollardan yana kullandım. PC parçalarının fiyatlarının artmış olması ve stok bulunmaması gibi sebeplerle uğraşmak istemedim.
Ayrıca ülkemiz şartları içerisinde hiçbir zaman dünyanın en güçlü bilgisayarına sahip olabilmek gibi şansım olmayacağı için ben de dünyanın en güçlü oyun konsoluna sahip olmayı tercih ettim.🙂
Konsol için söyleyebileceğim bilgiler hem daha uzun süre kullandıkça hem de oyunların optimizasyonu arttıkça çoğalacaktır. Şimdiden okuduğunuz için teşekkür ederim. Konu altında öğrenmek istediğiniz noktalar olursa elimden geldiğince cevaplamak isterim.

Eki Görüntüle 941902

Paylasim icin tesekkurler. Guzel cihaz. Sistem icin bekleyen arakdaslara kesinlikle onerim XboxSX ve Gamepass. Dun ben de gecis yaptim ve 1tbyi doldu neredeyse inen oyunlarla. Bu oyunlari PS de yada Pc de gamepass olmadan benim indirdiklerimi almak isteseniz bir konsol parasi cikiyor zaten. Xbox bence bu sefer guzel is yapti

Umarım bir gün bize de nasip olur almak, elinize sağlık bu arada.
Çok teşekkür ederim. Allah herkese nasip etsin. Aslında bu konsolu alabilme konusunda madencilik işleri bana çok yardımcı oldu. Elimde bulunan Rx 480 8GB olan modeli çok yüksek bir fiyattan sattım. Xbox One S konsolumu da satınca neredeyse bu konsolun parasına denk geldi. İlk defa Bitcoin gibi paralar bir işime yaradı. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı