Xbox Series X HDMI sürümü

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Xbox Series X aldım. Yakında gelecek. Konsolun HDMI sürümü 2.1 ama benim televizyonumun HDMI sürümü muhtemelen 1.4 veya daha düşük bir sürüm. Xbox sıkıntısız çalışır mı bu TV'de?

Çalışır tabii fakat 4K da 120FPS alamazsınız. Bu tabloya da göz atabilirsin.

1619195325244.png

@FalconPaw Hayırlı olsun öncelikle. Yüksek hızlı oyunlarda "frame atlaması" gibi sorunlar yaşamanız muhtemel. Biraz takılıyormuş hissiyatı alabilirsiniz. Bende de Series X var ve 1080p TV ve monitörde kullanıyorum ve HDMI 1.4 destekli. Bazen görsel anlamda takılma hissiyatı ve "frame atlama" gibi durumlar olabiliyor. Microsoft ile görüşerek bu bilgiyi aldım. Özellikle Xbox Series S/X optimizasyonlu oyunlarda bu durum var. Diğer oyunlarda yok.

@FalconPaw Hayırlı olsun öncelikle. Yüksek hızlı oyunlarda "frame atlaması" gibi sorunlar yaşamanız muhtemel. Biraz takılıyormuş hissiyatı alabilirsiniz. Bende de Series X var ve 1080p TV ve monitörde kullanıyorum ve HDMI 1.4 destekli. Bazen görsel anlamda takılma hissiyatı ve "frame atlama" gibi durumlar olabiliyor. Microsoft ile görüşerek bu bilgiyi aldım. Özellikle Xbox Series S/X optimizasyonlu oyunlarda bu durum var. Diğer oyunlarda yok.
Neden böyle bir sorun oluşuyor?

Ben de 1080p 72 hz monitörde kullanıyorum. Kendi kablosunu kullanmadım gerekli olmadığı için elimde hdmi 2.0 bir kablo var onunla kullanıyorum bir sıkıntı olmuyor.

Frame atlama olayını ben yaşamadım ya da fark etmedim bilmiyorum.

1080p geçtim, 720p bile destekliyor. Nasıl oluyor da tam kapasite çalışamıyor?
Hocam ben de tam anlamıyla çözemedim. Belki cihazda ufak bir problem vardır. Ama cihazda sorun varsa da Microsoft zaten hemen halleder. Bu konuda içim rahat. Siz de bir kontrol edersiniz. Mesela Forza Horizon 4 ve Dirt 5 gibi oyunlarda genellikle hissediyorum. Mesela Dirt 5 oyununda gymkhana stadium diye bir bölüm var. O bölümde oldukça gözüme rahatsızlık veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı