Xbox Series X kontrolcü eşleşmiyor

Nahrimer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba kuzenim cumartesi günü Xbox Series X konsolu aldı, kutuyu açtık kurduk, fakat kontrolcü ile cihazı bir türlü eşleştiremedik. Konsolun üzerindeki eşleştirme tuşu hiçbir tepki vermiyor. Bu yüzden kontrolcüyü kablolu kullanıyoruz fakat kabloyu çıkarınca kontrolcüyü kullanamıyoruz. Cihazdamı bir problem var? Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Yardımcı olmaya çalışalım hocam. Kolun üzerindeki tuş ile konsol üzerindeki tuşa aynı zamanda basılı tutun. Eşleşme olunca Xbox logosu sabit olarak yanar.

Maalesef olmuyor hocam. Cihaz ve kontrolcüdeki eşleştirme tuşuna basmamıza ragmen bir tepki yok. Bağlantıyı kuramadık.
Benim anlayamadığım, nette izledigim videolarda kullanıcılar cihaz üzerindeki eşleştirme tuşuna bastıklarında konsol üzerindeki ışık yanıp sönmeye başlıyor.
Bende ise kontrolcü ışığı yanıp sönüyor ama cihazdaki eşleştirme tuşuna bastığımda, konsol üzerindeki ışıkta hiçbir tepki yok. Işığı sabit yanıyor.

Maalesef olmuyor hocam. Cihaz ve kontrolcüdeki eşleştirme tuşuna basmamıza ragmen bir tepki yok. Bağlantıyı kuramadık.
Benim anlayamadığım, nette izledigim videolarda kullanıcılar cihaz üzerindeki eşleştirme tuşuna bastıklarında konsol üzerindeki ışık yanıp sönmeye başlıyor.
Bende ise kontrolcü ışığı yanıp sönüyor ama cihazdaki eşleştirme tuşuna bastığımda, konsol üzerindeki ışıkta hiçbir tepki yok. Işığı sabit yanıyor.
Desteğe başvurun bence.

Kutusundan yeni çıkmış konsolda böyle bir hatayla karşılaşmak şaşırtıcı. Yazılımda bir problemmi var acaba. yarın microsoft desteği arayacağım.

Xbox'larda eşleştirme Playstation'a göre farklı yapılıyor. Konsolun öne bakan kısmında(Dikey halde kullanırken) alta doğru siyah küçük bir düğme olması lazım Xbox(Açma/Kapama düğmesi) logosundan ayrı olarak. Ona basınca eşleşmesi lazım. Kullanım kılavuzu içinde yazması lazım.

Kılavuza baktım, netten bağlantı videoları izledim ama bir türlü yapamadım. Cihazdaki eşleştirme tuşu hiçbir tepki vermiyor.

Geri
Yukarı