Xbox Series X kontrolcüsü pilli kullanım

Turgut Emre

Kilopat
Herkese merhaba. Umarım iyisinizdir. Yeni aldığım Xbox Series X cihazım için yeni bir deneyim olan Xbox kontrolcüsüne alışma sürecindeyim. Önceki cihazım PS4'tü ve iki kolla şarjı biteni direkt takabiliyordum. Şu an için Xbox kontrolcüsü ile oyunlarda ve günlük kullanımda cihazın kendi içinden çıkan pilleri kullanmaktayım ve şarj süresi, kullanım kolaylığı gibi konularda bilgisizim.

Xbox kontrolcüsü için
Duracell CEF 14 şarj Aleti + 2'şer adet AA ve AAA Pil
https://www.hepsiburada.com/duracell-cef-14-arj-aleti--2er-adet-aa-ve-aaa-pil-p-HBV000005N4V0?magaza=YESES+TEKNOLOJİ&url_src=ios-product-detail bu ürünü satın aldım. Pilleri şarj edecekmişim. Kullanan ve tavsiye eden var mı ürün nasıldır?

Günlük kullanımda YouTube, Netflix, oyun oynayacağım ve konsolu aktif olarak kullanacağım ortalama şarj edilebilir piller ne kadar iş görür?

Pil harici bir çözüm var mı?

Bu piller 1300 mAh kapasiteli piller, kullanım süreleri çok yüksek değil. Kendim GP Recyko 2600 Mah pilleri ve Varta'nın 2100 mAh pillerini kullanıyordum. GP piller titreşim, yer yer kulaklık da takarak 20-30 saat arası kullanılabiliyordu. 2100 mAh Varta piller de bundan bir %30 civarı daha az. Konsolu aktif kullanacaksanız bence maksimum kapasiteli pillere yönelin, 2600 mAh gibi. Ben ana kontrolcümde 2600 mAh, yedek kontrolcüde 2100 mAh piller kullanıyordum iş görüyordu.

Çok aktif kullanmayacaksanız Eneloop piller ya da f/p muadili olan Ikeadaki 1900 mAh Ladda piller mantıklı. Bunların şarj tutma ve pil döngü sayıları çok yüksek, bunlara bir diğer alternatif de GP Pro 2000 mAh piller. Pil harici çözüm Xbox şarj kiti, bununla şarjlı kontrolcüye dönüşüyor fakat hem fiyatları yüksek hem de kapasitesi düşük, yine de Playstation kontrolcüsünü şarj etmeye alışıksanız bakabilirsiniz. Son alternatif de üçüncü parti firmaların Xbox şarj kitine alternatif geliştirdiği şarj standları var, batarya şeklinde pili takıyorsunuz ve kullanım bitince standa koyuyorsunuz şarj oluyor. Bunların fiyatları yüksek, kapasiteleri yine düşük genel olarak.

Geri
Yukarı