Xbox Series X vs PC toplama

edxatrut

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. 2009'dan bu yana hep düşük seviye bir bilgisayarla oyunlar oynamıştım. Bu oynadığım oyunlardaki geçen zamanımın çoğunu League of Legends ve CS:GO oluşturuyordu. İlk defa bu sene beni uzun yıllar götürecek bir bilgisayar almayı hedefliyordum. Ta ki Xbox Series X'i görene kadar. Ortalama 7000-8000 TL arasında bulunabilen bu konsol aynı fiyata toplayabileceğim bir bilgisayardan çok daha üstün görünüyor. Haliyle ben de Xbox Series X'i daha fazla ön planda tutuyorum. Bir kere para verip uzun yıllar oyun deneyimi yaşamak istiyorum. Ancak kafama takılan problem, yıllar yılı klavye ve mouse ile oynarken controller'a geçişteki alışma sürecinin ne kadar uzun olacağı. Genel olarak bilgisayar oyunlarını çok seviyorum ancak Xbox çok daha üstün bir performans sergiliyor. Sizce ne yapmalıyım? Böyle bir geçiş yapmalı mıyım yoksa aynı bütçe ile kasa mı toplamalıyım?

Herkese merhaba arkadaşlar. 2009'dan bu yana hep düşük seviye bir bilgisayarla oyunlar oynamıştım. Bu oynadığım oyunlardaki geçen zamanımın çoğunu League of Legends ve CS:GO oluşturuyordu. İlk defa bu sene beni uzun yıllar götürecek bir bilgisayar almayı hedefliyordum. Ta ki Xbox Series X'i görene kadar. Ortalama 7000-8000 TL arasında bulunabilen bu konsol aynı fiyata toplayabileceğim bir bilgisayardan çok daha üstün görünüyor. Haliyle ben de Xbox Series X'i daha fazla ön planda tutuyorum. Bir kere para verip uzun yıllar oyun deneyimi yaşamak istiyorum. Ancak kafama takılan problem, yıllar yılı klavye ve mouse ile oynarken controller'a geçişteki alışma sürecinin ne kadar uzun olacağı. Genel olarak bilgisayar oyunlarını çok seviyorum ancak Xbox çok daha üstün bir performans sergiliyor. Sizce ne yapmalıyım? Böyle bir geçiş yapmalı mıyım yoksa aynı bütçe ile kasa mı toplamalıyım?
Series S alıp yanına APU sistem toplayabilirsiniz CS:GO ve LOL için.

Xbox Series X almasınız kesinlikle.
Ben de ona daha yakınım.Ancak daha rekabetçi oyunlar oynadığım için kafam karışmıştı.Sanırım buna yavaş yavaş son vermeliyim.
Oyun zevki CS:GO ve LOL çevresinde geziyorsa konsol ızdırap olur, karşılığını bulamama ihtimali var.
Haklısınız.Paşa paşa Fortnite' da gamepade alışmaya çalışırsam bu iş olur gibi.

Bende yıllardır FPS oyunları oynayan biriydim şu an Xbox Series S kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum 2 tane sistemim var 2.side mining de mining le işim bitince Series X'e geçmeyi düşünüyorum.

Series S alıp yanına APU sistem toplayabilirsiniz CS:GO ve LOL için.
Bu da fena bir fikir gibi görünmüyor.Teşekkür ederim.
Bende yıllardır FPS oyunları oynayan biriydim şu an Xbox Series S kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum 2 tane sistemim var 2.side mining de mining le işim bitince Series X'e geçmeyi düşünüyorum.
PUBG Fortnite hep sistemimden dolayı oynamak isteyip oynayamadığım oyunlardı.Konsola geçince rahat rahat oynayabileceğim fakat controllerına alışabilir miyim sizce?

Ben de ona daha yakınım.Ancak daha rekabetçi oyunlar oynadığım için kafam karışmıştı.Sanırım buna yavaş yavaş son vermeliyim.

Haklısınız.Paşa paşa Fortnite' da gamepade alışmaya çalışırsam bu iş olur gibi.
Fornite, warzone, sea of thives gibi oyunlarda klavye mause desteği var hocam sıkıntı çekmezsin.

Bu oyunlar gamepad ile aynı zevki verebiliyor mu? Eğer öyleyse ve alışılabilecek gibiyse hiç düşünmeden alacağım.

Alışman zaman alabilir alışınca zevk alırsın ama. 1 yıllık Game Pass aldım gamepad le daha çok FIFA ve hikaye tabanlı oyunları oynuyorum Warzone'nu falan yine klavye fare ile oynuyorum eğer alışabilirsem zamanla klavye fareyi tamamen bırakırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı