Xbox Series X vs PlayStation 5 vs bilgisayar

lemniscaTe

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam.
Aşağıda vereceğim özelliklerde bir bilgisayar almayı düşünüyordum:
-RTX 2070 Super.
-Ryzen 5 3600.
-16 GB RAM

Bunlar genel parçalar. Kasa, anakart cart curt 9-10 bin TL ediyor ve bu fiyatı görünce aklıma "acaba konsol mu alsam ya?" diye bir fikir geldi ve arada kaldığım üç seçenek var, onlar da:
-Xbox Series X
-PlayStation 5
-bilgisayar
Donanımsal konu hakkında bilgim var ve bak bu sistem daha güçlü gibi yorumlara gerek yok. Eğer alan varsa tavsiye ettiği hangisi ya da benim yerimde olsaydınız hangisini seçerdiniz ve neden seçerdiniz gibi seçenekleri merak ediyorum. Amacım sadece oyun oynamak ve hani bu iş çok da kafama taktığım bir iş değil. Öyle eğlendirsin yeter tarzı ve yormayacağım zaten. Ayrıca konsol için monitör tam his veremiyor biliyorum çünkü 1080p var fakat 4K gerek ama yenisini almayı düşünmüyorum çünkü dediğim gibi amacım tam zevk değil, eğlendirsin yeter bu yüzden monitörü boş verin. Aslında bilgisayar almak içimden geçiyor ama önerilerinizi dinlemek istedim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam.
-RTX 2070 Super.
-Ryzen 5 3600.
-16 GB RAM

Bunlar genel parçalar. Kasa, anakart cart curt 9-10 bin TL ediyor ve bu fiyatı görünce aklıma "acaba konsol mu alsam ya?" diye bir fikir geldi ve arada kaldığım üç seçenek var, onlar da:
-Xbox Series X
-PlayStation 5
-bilgisayar
Donanımsal konu hakkında bilgim var ve bak bu sistem daha güçlü gibi yorumlara gerek yok. Eğer alan varsa tavsiye ettiği hangisi ya da benim yerimde olsaydınız hangisini seçerdiniz ve neden seçerdiniz gibi seçenekleri merak ediyorum. Amacım sadece oyun oynamak ve hani bu iş çok da kafama taktığım bir iş değil. Öyle eğlendirsin yeter tarzı ve yormayacağım zaten. Ayrıca konsol için monitör tam his veremiyor biliyorum çünkü 1080p var fakat 4K gerek ama yenisini almayı düşünmüyorum çünkü dediğim gibi amacım tam zevk değil, eğlendirsin yeter bu yüzden monitörü boş verin. Aslında bilgisayar almak içimden geçiyor ama önerilerinizi dinlemek istedim. Teşekkürler.
Exclusive oyun oynamak istemiyorsanız bilgisayar almak mantıklı. Şahsen ben dediğiniz bilgisayarı alıp yanınada bir tane Xbox controller alıp keyfime bakardım.

Ben PC almanı öneririm. Sadece oyun oynayacaksan tabii ki konsol alman daha mantıklı olur ancak PS5'in Exclusive 1-2 oyun dışında oyunu yok, 4K monitörün yoksa da Series X almanın manası yok. PC kesinlikle daha mantıklı olur. Ayrıca PC'de modlamak da ayrı bir avantaj. Özellikle Skyrim tarzı oyunlar oynayacaksanız modlamak yararlı olur, demem o ki PC sizin durumunuzda gerçekten doğru bir seçenek olur.

Öncelikle selam.
-RTX 2070 Super.
-Ryzen 5 3600.
-16 GB RAM

-Xbox Series X
-PlayStation 5
-bilgisayar
Bence PC.

Bilgisayarın yanında xbox kolunu usb alıcısı ile birlikte kullanıyorum. Alıcı sayesinde kol üzerinden kulaklık mikrofonda çalışıyor. Bilgisayar ile televizyon yan yana istediğim zaman büyük ekranda koltuğa oturarak kol ile oynuyorum. Steam üzerinde controller companion diye bir proğram var onun sayesinde kolu mouse ve klavye gibi kullanarak uzaktan istediğimi yapabiliyorum. Fiyat olarak konsollar öncedende olduğu gibi bilgisayardan ucuz ama oyunlar bilgisayarda çok daha uygun ve herşeyi yapabiliyorsun. Bence bilgisayar al.

Ayrıca PC'de modlamak da ayrı bir avantaj. Özellikle Skyrim tarzı oyunlar oynayacaksanız modlamak yararlı olur, demem o ki PC sizin durumunuzda gerçekten doğru bir seçenek olur.
GTA gibi oyunlara modlar yüklüyordum ve bunu düşünerek de yazmıştım ama "bırak abi eklenti kurmayıvereyim" demiştim ama oyunlarımın genel kısmı eski oyunlar olduğu için bu mantıklı, evet.
Exclusive oyun oynamak istemiyorsanız bilgisayar almak mantıklı. Şahsen ben dediğiniz bilgisayarı alıp yanınada bir tane Xbox controller alıp keyfime bakardım.
Yok, zaten eski oyunlar var oyunlarımın genelinde ve yeni çıkan oyunlar genelde dikkatimi çekmiyor.
Bence bilgisayar, her işi yapabiliyorsunuz, ayrıca PS5 tarafında oyunlar çok pahalı.
Ücreti sıkıntı değil, yaklaşık 500'e kadar oyun alabilirim ama PC'de daha çok iş yapabilmek daha kullanışlı doğal olarak, haklısınız.
Bilgisayar ile televizyon yan yana istediğim zaman büyük ekranda koltuğa oturarak kol ile oynuyorum. Steam üzerinde controller companion diye bir proğram var onun sayesinde kolu mouse ve klavye gibi kullanarak uzaktan istediğimi yapabiliyorum.
PC'de konsol deneyimi yaşamak adına güzel olabilir bu fikir.

Yeni konular

Geri
Yukarı