Xbox servis sorunsalı

RedStreak

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, almış olduğum Xbox kolunda RB tuşu basılı kalıyor olarak gözüküyordu. Aral'dan almış olduğum için -aynı zamanda distribütör olduklarından- teknik servise ulaşmaya çalıştım, meğer Hometech ile birlikte çalışıyorlarmış. Nihayet onlara ulaştığımda bana artık Xbox markası ile çalışmadıklarını söylediler. Xbox Türkiye'nin bir numarasını verdiler (02123755232) ama arama düşmüyor bile. Xbox'ın sitesine de erişemedim. Ne yapmalıyım bilmiyorum yeni kolda almak istemiyorum, daha iki ay olmuştu alalı.

Xbox'un distribütörü Penta olmuş. Kendileriyle iletişime geçmenizde fayda var.

Arkadaşlar merhaba, almış olduğum Xbox kolunda RB tuşu basılı kalıyor olarak gözüküyordu. Aral'dan almış olduğum için -aynı zamanda distribütör olduklarından- teknik servise ulaşmaya çalıştım, meğer Hometech ile birlikte çalışıyorlarmış. Nihayet onlara ulaştığımda bana artık Xbox markası ile çalışmadıklarını söylediler. Xbox Türkiye'nin bir numarasını verdiler (02123755232) ama arama düşmüyor bile. Xbox'ın sitesine de erişemedim. Ne yapmalıyım bilmiyorum yeni kolda almak istemiyorum, daha iki ay olmuştu alalı.

Şaşırdım ne demek destek vermiyorlar? Sana garanti sözü verildiyse bu sözü alacaksın. Aralı tekrar ara. Garantisi olmasa ya da 1 yıldır falan kullanıyo olsan teknik bir servise götür dicektim.

Ara aralı 2 ay önce aldığınızı ve garanti kapsamında olduğunu söyleyin. Bir daha böyle bir şey alırken mediamart gibi yerleri tercih et. Ya ben bimden ps4 aldım o bile sony garantisinde aral nasıl garanti veremiyo ya rezillik.

Şaşırdım ne demek destek vermiyorlar? Sana garanti sözü verildiyse bu sözü alacaksın. Aralı tekrar ara. Garantisi olmasa ya da 1 yıldır falan kullanıyo olsan teknik bir servise götür dicektim.

Ara aralı 2 ay önce aldığınızı ve garanti kapsamında olduğunu söyleyin. Bir daha böyle bir şey alırken mediamart gibi yerleri tercih et. Ya ben bimden ps4 aldım o bile sony garantisinde aral nasıl garanti veremiyo ya rezillik.
Aynısını söyledim efendim. Bir şey yapamıyoruz o konuda dediler.
Xbox'un distribütörü penta olmuş. Kendileriyle iletişime geçmenizde fayda var.

Dediğiniz gibi aradım durumu izah ettim ancak oranın Xbox'ın teknik desteğini yapmadıklarını söyledi müşteri hizetleri Xbox Türkiye'yi aramalıymışım, ulaşamadım deyince başka numara verdi ama o da geçersiz bir numara. Şaka gibi gerçekten de.

Son düzenleme:
Aynısını söyledim efendim. Bir şey yapamıyoruz o konuda dediler.

Dediğiniz gibi aradım durumu izah ettim ancak oranın Xbox'ın teknik desteğini yapmadıklarını söyledi müşteri hizetleri Xbox Türkiye'yi aramalıymışım, ulaşamadım deyince başka numara verdi ama o da geçersiz bir numara. Şaka gibi gerçekten de.

Niye aral dan bir şey alırsın ki. Xbox türkiyeye sosyal medyadan ve ya e postadan ulaşmayı dene.
şikayetvar.com a bu durumu yaz ve aral firmasını seç.

Hocam hiçbir yere ulaşamazsınız hakem heyetine başvurun. Elinizde garantisi belgesi veya fatura varsa ilgilenmek zorundalar. Microsoft ulaşılması zor bir firma ben bir kere ulaşabildim bana kol garantisinin 1 yıl olduğunu söylediler. Eğer belgenizde 2 yıl yazıyorsa firmanın ilgilenmesi gerektiğini söylediler. Adamlardan yetkili servis ismi öğrenemedim bir türlü. Ancak doğru yerdesiniz efendim deyip durdular. Hocam durum böyle.

Son noktayı koyup teşekkür edeyim ve size başımdan geçenleri anlatayım. Meğersem yanlış numarayı arıyormuşum nihayet Microsoft'un asıl numarasını buldum (şu 0850 ile başlayan) görüştüm müşteri hizmetleri ile biraz uzun sürdü göndermesi UPS sağ olsun. Ama sonunda yolladım ve direkt yenisi ile değiştirdiler. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son noktayı koyup teşekkür edeyim ve size başımdan geçenleri anlatayım. meğerse yanlış numarayı arıyormuşum nihayet Microsoft'un asıl numarasını buldum (şu 0850 ile başlayan) görüştüm müşteri hizmetleri ile biraz uzun sürdü göndermesi UPS sağ olsun. Ama sonunda yolladım ve direkt yenisi ile değiştirdiler. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Oooo hayırlı olsun reis.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı