xDSL istatistikleri nasıl?

scars1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 aydır internetimde yavaşlama var. Özellikle sabahları kullanılamaz hale geliyor(Speedtest sitesine bile giremiyorum). Müşteri hizmetlerini aradığımda değerlerimde bir sorun olmadığını söylüyorlar. Sizce nasıl bir sorun var mı? Varsa modemden ya da hattan kaynaklı mı belirtir misiniz?

Teşekkürler.

Scsdsdsreenshot_2.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 aydır internetimde yavaşlama var. Özellikle sabahları kullanılamaz hale geliyor(Speedtest sitesine bile giremiyorum). Müşteri hizmetlerini aradığımda değerlerimde bir sorun olmadığını söylüyorlar. Sizce nasıl bir sorun var mı? Varsa modemden ya da hattan kaynaklı mı belirtir misiniz?

Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1082933
Tanımlı hızda bir sorun. İç hattınızda biraz sorun var ama kullanıma engel değil. DNS değişip denemenizi öneririm.

Tanımlı hızda bir sorun. İç hattınızda biraz sorun var ama kullanıma engel değil. DNS değişip denemenizi öneririm.
Dns değiştirerek ve otomatik olarak da denedim değişmedi hız. Apartmanda Turktelekom kullanıp aynı yavaşlığa sahip olan bir komşum daha var. Müşteri hizmetleri sorun görmediği için ücretli olarak ekip yolluyorlar. Sizce ücretli olarak ekip çağırıp baktırmalı mıyım?

Dns değiştirerek ve otomatik olarak da denedim değişmedi hız. Apartmanda Turktelekom kullanıp aynı yavaşlığa sahip olan bir komşum daha var. Müşteri hizmetleri sorun görmediği için ücretli olarak ekip yolluyorlar. Sizce ücretli olarak ekip çağırıp baktırmalı mıyım?
Ekipten önce bu Twitter üzerinden @krc_ysf ve @ttdestek etiketlerini kullanarak tanımlı hızınızın normal olduğunu ama sitelere erişmekte sorun yaşadığınızı belirtin.

Çünkü yurt içindeki veya yurt dışındaki çıkışlar sorunlu. Superonline mı kullanıyorsunuz?
Türktelekom kullanıyorum. Sorunsuz kullanıyordum ne olduysa son 1 ayda oldu. Pingim yok ama internetim yavaş ve bazı siteleri aşırı geç açıyorum. Basit bir 50mblik güncellemeyi bile başlatamıyor internetim o kadar yavaş.

TT müşteri hizmetleri bir oradan reset atsınlar. Olmadı ödünç modem alıp deneyin. Sorun modemden kaynaklı olabilir. Ayrıca son çare olarak da ankastreden modeme CAT 6 çektirebilirsiniz elektrikçi aracılığıyla. Ama bana kalırsa sorun büyük ihtimal modemde.

TT müşteri hizmetleri bir oradan reset atsınlar. Olmadı ödünç modem alıp deneyin. Sorun modemden kaynaklı olabilir. Ayrıca son çare olarak da ankastreden modeme CAT 6 çektirebilirsiniz elektrikçi aracılığıyla. Ama bana kalırsa sorun büyük ihtimal modemde.
Bir de şöyle bir şey var. Bilgisayarımdan ethernet kablosu ile bağlandığım internetimin speedtest'i 3mbps, telefondan wifii ile bağlandığım telefondan da 20mbps çıkıyor. Bu da modem bozukluğundan kaynaklı bir sorun mudur?

Bence ethernet kablonuz bozulmuştur. Zira Wi-Fi'da hemen hemen değerleri veriyor gibi gözüküyor. Modemden kaynaklı sıkıntı olsa olsa ethernet çıkış portudur ki o da düşük bir ihtimal. Yine de ödünç bir modem alıp, test edebilirsiniz.

Geri
Yukarı