XenForo 2.0 Hatalar ve İstekler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Arkadaşlar selam,

yakın zamanda Sosyal'i XenForo 2.0.4 sürümüne güncelledik. Güncelleme ile birlikte epey bir kısmı yeniden tercüme ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Lakin gözümüzden kaçan yerler olabilir. Bu durumda bize lütfen eksik olan kısımları belirtiniz.

Ayrıca yine karşılaştığınız hatalar varsa da belirtin. Bunları doğrudan geliştirici ekibe iletmekteyiz. Kısa sürede çözümünü sağlamak istiyoruz.

Ek olarak istediğiniz özellikler varsa bunları da lütfen belirtin. Hatta buraya girip ben bu eklentinin olmasını istiyorum derseniz de değerlendireceğiz:

Add-ons [2.x]

Desteğiniz ve katkılarınız için teşekkür ederiz. Sosyal'i geliştirmeye devam edeceğiz :) Daha önceden anket ile sorduğumuz temalardan beğendiğiniz iki tanesini 2.0.4'e geçer geçmez kullanıma sunduk mesela :)

İyi sosyaller :)

Raporlanan Hatalar:
  • Konu öne çıkarma butonu sağa alınacak. Geliştiriciye iletildi.
  • Kapak fotoğrafı görüntülenemiyor
  • Bloglar geri gelecek. Eklenti bekleniyor
  • Listeleme maddelerinde istediğiniz seçili metni almıyor bazen.
  • Dark temasında en iyi yanıt yazıları okunmuyor.

Çözülen Hatalar ve Eklenen Özellikler:
  • Dimension Teması: En son mesajlar ve son konular kısmı, sayfayı neredeyse tamamen aşağı indirmeden aşağı inmiyor.
  • Facebook entegrasyonu
  • Dimension'da kullanıcı mesaj, beğeni gibi istatistikler gözükmüyor.
  • Alıntı içinde video varsa taşıyor
    • Bu bir Chrome hatası ve Chrome güncellendiğinde çözülecek.
  • Konu öne çıkarma eklendi.
  • Mesaj düzenle deyince eski sürümün gelmesi
  • Bir konuyu takip etmek istediğimde eskiden "Sadece uyarı almak istiyorum." seçeneği işaretli olurdu ve "Takip Et" butonuna basıp geçerdim.
    Şimdi "E-posta bildirimi de almak istiyorum." seçeneği işaretli ve 2. seçeneğe tıklamak zorunda kalıyorum.
    Basit bir şey olsa da eskisi gibi yapma şansınız var mı? :)
  • Mesajlar otomatik birleştirildi kısmı kaldırıldı
  • En aşağıda Yeni mesajlar panosu gözüküyor. Kenar çubuğunda olan bir menünün aşağıda durması bence görüntüyü bozuyor.
  • Mesajlar birleştirildikten sonraki "Mesajlar otomatik olarak birleştirildi" yazısı bence çirkin duruyor. Kaldırılabilir.

İstekler:
  • Gereksiz linkleri navigasyon çubuğundan kaldırma
  • Üyeler Dropdown menüsü altinda Yeni Profil Mesajlari ve Profil Mesajlarini Ara girdileri cok gereksiz ayrica bu linkler Etkinlik Akisi Dropdown menüsünde de mevcut bence kaldirilsin niye mi?
    • Cünkü üyelerin zaten profil iletisi girme hakki elinden alinmis, sadece yetkili ve yöneticiler kullabiliyor diye biliyorum. Sadece yetkililerin kullanabildigi bir özelligi kullanicilarin gözüne sokulmasi bence gereksiz.
  • Takvim sekmesine yine biz üyelerin etkinlik girme hakki yoksa gereksiz olarak buluyorum. Yoksa Windows'da sag asagida takvime ulasmak cok kolay XenForo'da takvim eklentisinin biz üyelere ne gibi bir getirisi olacak ki?
  • Siradaki biraz kisisel bir istek olacak ama söylemeden edemiyecegim, sadece viewtopic sayfasinda avatar, kullanici ismi ve profile giden linkten baska birsey görünmesin, eski sürümde görünmesini istemedigim Katilma tarihi, Ileti ve Begeni sayisi bölümlerini adblock ile kaldirmistim ama yeni sürümde bu mümkün degil gibi görünüyor.
  • BBCODE bölümü yine acilir kapanir menüler sayesinde kategorilenmeye calisilmis ama bayagi zaman kaybettiriyor, eski haline döndürülsün.
  • Font'lar bana göre gercekten cok büyük belki eski sürümden kalan bir aliskanlik o yüzden bunun üzerinde fazla durmayacagim, ama belirtmek istedim temanin hatlari keskin ve fontlar büyük.
  • Dark temasındaki Profil resimleri kare şeklinde olursa daha iyi olur.
  • Sağ üstteki Gelen Kutusu - Bildirimler - Kaydedilenler - Ara kısmından bahsediyorum, oradaki yazılar silinip sadece ikon olabilir. Hatta Ara kısmı yerine orada Dimension ve Dark temadaki gibi arama kutusu eklenebilir ise harika olur.
  • Yazı tiplerine consolas da eklenmeli, kategori aralarındaki (Header) boşluk önceki temalarda olduğu gibi ayarı kullanıcıya bırakılmalı(Fluid Witdh'den bahsediyorum anlaşılmadıysa).
  • Eklenti olarak bu olabilir:
    Beta - [Foro.agency] Awesome emoji picker
  • Dark temasında okunmamış mesajlar belirgin değil. Bold içerik olarak yada farklı renkte gözükmeli yeşil tonları gibi.
  • Customize Layout tuşuna basıp herhangi bir değişiklik yapmaktan vazgeçtiğimizde arka plana tıklayınca ilgili pencerenin kapanması daha güzel olur. Değişiklik yapmayacak olsak bile Save'e tıklamadan pencere kapanmıyor.
  • Medya bölümünde de sadece Recep ve Ali ikilisinin albüm ve resimlerini görebiliyoruz. Neden diger üyelerin son ekledigi resimler burada görülmesin?
  • Öne çıkar butonunun yeri değiştirilmeli
  • SEO icin bir öneri: Resim yüklerken üyelerin resime Description ekleme yetkisi verilsin. (Eger böyle bir fonksiyon varsa) Technopat resimleri google'da daha cok ve anlasilir cikar böylece.
    Zira google'da images kisminda bu konuda cok kötüyüz.
  • Profil mesajı üyelere gelsin.
  • En iyi cevaplar künyesi kaldırılsın.
Reddedilen İstekler:
  • Punto büyütülmesi
  • Eski tema
  • PM özelliği
  • İmzaları biraz daha belirgin yapma
  • Yeşil emoji
  • Discord Entegre Eklentisi
    • Cevap: Söz uçar, yazı kalır.
  • Eskiden bildirimlere tıklamıyorduk, imleç üstüne gelince açılıyordu otomatik, bence öyle daha iyi olurdu.
    • Cevap: Sosyal'in kullandığı yazılımın yeni sürümü ile gelen bir değişiklik, alışacağız.
  • Gyazo desteği
    • Cevap: Görseller için üçüncü parti siteleri tasvip etmiyor ve onaylamıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Bizim için çalışıyorlar."
Şaka bir yana gerçekten güzel bir sosyal sistemi oldu. Muadillerimizin çok çok ötesindeyiz. Hata olarak az önce şu "Mesajlar otomatik olarak birleştirildi." olayı ile boğuştum. Oradaki "AutoMerge" komutunu her yerden silmek gerekiyor düzeltmek için. Bazen güncel yazdığınız cevaplar güncellenmeyi unutup aynı cevabı bir daha yazmanızı, yazdıktan sonra da düzenleyip önceki cevabınızı ve "AutoMerge" komutunu her yerden silmenizi (Sonradan güncel cevap ile ondan önceki cevabınız birleştirildiği için birleştirme komutunu silmelisiniz.) gerektiriyor.
Bunun dışında arka kapak fotoğrafının tamamı görüntülenemiyor orada belirtilmiş boyut ve dosya boyutu gereksinimlerine uymanıza rağmen. (Bunlar benim yaşadıklarım. Bana has da olabilir.)
@Mr.Acar evet bahsettiğimiz bu.

Dosya Ekleri

• 1521557550267.png
    1521557550267.png
    483 bayt · Görüntüleme: 283
Üstteki takvim ve en alttaki yazılara el atmanız gerek. Bunların dışında ana sayfada iken yeni konular ve mesajlar kısmı aşağı inmiyor bir yere kadar.

Bu temayı geçen gün kullanmıştım ama bayağı eksiği vardı, güzel, modern, sade bir tasarım olmuş. Ellerinize sağlık.

Dimension'da kullanıcı mesaj, beğeni gibi istatistikler gözükmüyor.

Sosyal Seçenekleri > Bildirim Seçenekleri

1.PNG

2.PNG
3.PNG

Link ekleme 'Insert link' resim ekleme 'Insert image' şeklinde . Ayrıca:
4.PNG

Resmi sürükleyip yükleyebilmek işimizi çok kolaylaştıracaktır. Gözden kaçan yerleri gördükçe mesajı güncellerim.

_

Hesabınız > Bağlı Hesaplar :
1.PNG

2.PNG

Son düzenleme:
Aşağıdaki konuda ''td colspan'' komutuyla alakalı bir sorun oluşmuş sanırım veya tablolar bozuk. Bir de önceden fare işaretçisini 'Bildirimler' butonunun üstüne getirince direkt bildirimler açılırdı, şimdi tıklamak gerekiyor. UI.X Dark temasında denendi. UI.X Dark teması çok tatlı olmuş, beğendim!

Razor 1911 Kimdir?

Ekleme: Fareyi profil fotoğrafı üstüne getirince açılan menüde üye olarak moderatör araçlarını görebiliyorum. Ticaret geçmişi de önceden yoktu, kaldırılır sanırım.

Bir ekleme daha: Kendi mesajımızın altında raporlama butonu çıkıyor, bu doğal mı bilmiyorum. :) Bir de siyah tema üzerinde imza yazıları siyah olunca okunması bir miktar zor oluyor fakat imza yazı renginin değişmesi temayı amacından uzaklaştıracaktır.

2018-03-20 17_59_22-XenForo 2.0 Hatalar ve İstekler _ Technopat Sosyal - Opera.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı