Xeon E5405 sistemde performans düşüşü var

lakebodom

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4GB DDR2 Ram
Xeon E5405 işlemcimin saçma bir şekilde performansı düştü eski çift çekirdek işlemcim bile daha hızlıydı ama bunda bir gariplik var. İlk aldığım gün her oyunu oynuyordum sonra format attim ve performansı fazlasıyla düştü. Çözümü olan var mı?

Evet BIOS son sürüm üstelik ilk aldığım da 1GB RAM takılıydı ve NFS Most Wanted 2012, Metro 2033 bu tür oyunları Ultra'da oynuyordum :/

Modlu BIOS attığına emin misin?

Isınıyor olabilir.

Yok hocam aldım 2 gün sonra Windows 8.1 formatı attim bir %10 düştü performans sonra gitgide kötüleşti 1GB RAM ile Crysis 2 oynuyordum şimdi 4 GB var hiçbir şey oynanmıyor.
O.C yaptın mı?

Ayrıca darboğaz olmadığına emin misin?

Evet sadece 2.30GHz oluyor O.C de ve darboğaz olsa ilk aldığım da rahat çalışmazdı diye düşünüyorum.

Evet sadece 2.30GHz oluyor O.C de ve darboğaz olsa ilk aldığım da rahat çalışmazdı diye düşünüyorum.

Sıcaklık değerleri ve kullanım değerlerine bir bakın derim. Eğer stok soğutucu varsa çok ısınıyordur bu yüzden performans düşüşü yaşanıyor olabilir.

@SIRINDOSCARF sen de gel bir bak.

Sıcaklık değerleri ve kullanım değerlerine bir bakın derim. Eğer stok soğutucu varsa çok ısınıyordur bu yüzden performans düşüşü yaşanıyor olabilir.

Yok hocam stok soğutucu asla kullanmıyorum soğutucum da baya güçlü zaten

Sırf bu yüzden ekran kartımı satmak zorun da kaldım artık hiçbir şey oynanmıyordu HD7850 DE Borderlands 2 45FPS'di.

Hocam Xeon E5405 2.50GHz olmaz mı ya PSU 700W.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı