Xeon E5405 sistemde Valorant için hangi parça yükseltilmeli?

İşletim sistemi
Windows 10

MSC_QWER

Centipat
Daha fazla  
Özellikler:
Intel Xeon E5405 işlemci.
MSI R7 240 ekran kartı.
Gigabyte G41 çip setli anakart.
8 GB RAM.
700W PSU.
Bu sistemde Valorant FPS çok oynak, 40-30 birden 5 FPS birden 60 FPS oluyor ve çok donuyor. Hangi parçamda güçlendirme yaparsam sorun çozulur?

Sıcaklıklara bakın oyun esnasında ve bize atın MSI Afterburner ile bakacaksınız.
Bence yeterli 60+ alınabilir belki de bir sorun olmalı OC var mı herhangi bir parçada? Varsa kaldırın.

En fazla işlemci değiştirirsin oda gerek yok işlemcinin FSB'si ile oyna bu ekran kartı ile olan darboğazı azaltır.

FSB'yi 10'ar 10 arttır ve mavi ekran aldığın zaman voltaj ver.

Stok halde bile olsa yaparsı. OC'yi.

En fazla işlemci değiştirirsin oda gerek yok işlemcinin FSB'si ile oyna bu ekran kartı ile olan darboğazı azaltır.

FSB'yi 10'ar 10 arttır ve mavi ekran aldığın zaman voltaj ver.

Stok halde bile olsa yaparsı. OC'yi.

Hocam darboğaz olacağını düşünmüyorum bu işlemci ile besler.

Hocam darboğaz olacağını düşünmüyorum bu işlemci ile besler.
Valorantta çoğu zaman işlemci darboğaz yapar
DDR3 8GB ram de cabası zaten ramin kapasitesinden çok hızı biraz sorun muhtemelen 1066 ya da 1333mhz.

Bence hem işlemciye hem de ekran kartına biraz OC yapın.

Valorant'ta çoğu zaman işlemci darboğaz yapar.
DDR3 8 GB RAM de cabası zaten RAM'in kapasitesinden çok hızı biraz sorun muhtemelen 1066 ya da 1333MHz.

Bence hem işlemciye hem de ekran kartına biraz OC yapın.

İlk sıcaklıklara bakmak daha sağlıklı olur bence fazla ısınma da yapabilir.

Özellikler:
Intel Xeon E5405 işlemci.
MSI R7 240 ekran kartı.
Gigabyte G41 çip setli anakart.
8 GB RAM.
700W PSU.
Bu sistemde Valorant FPS çok oynak, 40-30 birden 5 FPS birden 60 FPS oluyor ve çok donuyor. Hangi parçamda güçlendirme yaparsam sorun çozulur?

Hocam sistemler çok benzer, ben neredeyse her oyunda böyle kasmalar alıyordum.
Oyun içerisinde ve de driverda dikey eşitleme /v-Sync ayarını kapatıyordum, bir de işlemciyi biraz daha az kullanması için ayarları olabildiğince yüksek tutuyordumki GPU çalışın.

Sıcaklıklara bakın oyun esnasında ve bize atın MSI Afterburner ile bakacaksınız.
Bence yeterli 60+ alınabilir belki de bir sorun olmalı OC var mı herhangi bir parçada? Varsa kaldırın.

Yeterli olmuyor ya bende de R3 1200 var 100FPS falan veriyor ama deli gibi drop giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı