Xeon E5450 için BIOS Modlama

Mura_t

Kilopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Ö.G.G
Arkadaşlar E5450 işlemcim bir haftaya kadar elimde olacak. Gigabyte G41 rev2.0 combo anakartım var W10 için BIOS modlama gerekiyor tabi işlemcinin düzgün çalışması içinde bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Şu sitede; xeon 771 microcode 微碼 BIOS modlar var buradan kendi anakartımınkini indirip BIOS güncellememde bir sıkıntı olur mu? Şahsen buradan yüklemek istiyorum. Youtube'de ki BIOS mod işlerini yapabilecek kapasitem yok. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
@Kurinkito
Sizin sistem Xeon'lu sanırım yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar E5450 işlemcim bir haftaya kadar elimde olacak. Gigabyte G41 rev2.0 combo anakartım var W10 için BIOS modlama gerekiyor tabi işlemcinin düzgün çalışması içinde bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Şu sitede; xeon 771 microcode 微碼 BIOS modlar var buradan kendi anakartımınkini indirip BIOS güncellememde bir sıkıntı olur mu? Şahsen buradan yüklemek istiyorum. Youtube'de ki BIOS mod işlerini yapabilecek kapasitem yok. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
@Kurinkito
Bende de aynı anakartın rev 1.3 olanı var. Bende xeon e5450 aldım. Hiçbir modlama yapmadan takıp kullandım.

Bende bios modlaması yapmadım.Sıkıntısı olmadı şart değil ama yapılabilir. Belki yaparım yoksa 10sn bekliyorum açılırken :D

@Kurinkito
Ben BIOS modlamakla ilgili çok uğraştım. Benim sorunum H67 rev b2 anakartıma (sandybridge LGA 1155) ivy bridge işlemci takmak istememdi. Ancak çipsetim rev b3 olmadığı için başarılı olamadım. Ancak bu dönemde pek çok şey öğrendim. Senin sorunun LGA 775 soketli anakarta LGA 771 takmaya çalışıyordun galiba. Hardware modifikasyonu gerektiğini hatırlıyorum ama senin sorun microcodeları BIOS a entegre etmek üzerine. Ben gerekli araştırmaları yapıp gerekirse kendim senin için entegrasyonu deneyeceğim. Önceki tecrübelerimde işlemciyi taktığın zaman açılışta sana microcode update yapman için uyarı veriyor. F1 le geçebiliyorsun diye hatırlıyorum. Onun dışında pek bir sorunun olacağını düşünmüyorum. Kolay gelsin.

Ben BIOS modlamakla ilgili çok uğraştım. Benim sorunum H67 rev b2 anakartıma (sandybridge LGA 1155) ivy bridge işlemci takmak istememdi. Ancak çipsetim rev b3 olmadığı için başarılı olamadım. Ancak bu dönemde pek çok şey öğrendim. Senin sorunun LGA 775 soketli anakarta LGA 771 takmaya çalışıyordun galiba. Hardware modifikasyonu gerektiğini hatırlıyorum ama senin sorun microcodeları BIOS a entegre etmek üzerine. Ben gerekli araştırmaları yapıp gerekirse kendim senin için entegrasyonu deneyeceğim. Önceki tecrübelerimde işlemciyi taktığın zaman açılışta sana microcode update yapman için uyarı veriyor. F1 le geçebiliyorsun diye hatırlıyorum. Onun dışında pek bir sorunun olacağını düşünmüyorum. Kolay gelsin.

Aynen uyarı veriyordu ''bios uptade is required to unleash its full power'' 10 sn bekleyip açılıyodu bilgisayar. Öncedende biosu güncellemiştim. Bios modlaması yaptım bugün @Mura_t sağolsun işe yaradı :D

Modlanmış BIOS u hazırladım. BIOS flashlama/modlama risklerinin farkındasınız. Bilgisayarınızda oluşabilecek problemlerden ben sorumlu değilim.
GA-G41M-COMBO anakartın sayfasındaki en güncel BIOS kullanılarak modlama yapılmıştır.
How to Update CPU Microcode in an AMI BIOS - For LGA 771 & 775 adresindeki mikrokodlar alınmıştır.

MEGA

Sonuçtan haberdar etmeyi unutmayınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı