Xeon E5450 RX570 oyunlarda düşük FPS veriyor

Hocam elinizdeki işlemciye RX550 takmak bile yazık aslında. Anakart işlemci toplam değerinin 5 katı ekran kartı kullanıyorsunuz. En azından hiç olmazsa 2. 3. nesil i5 işlemci + anakart takviyesi yapın derim.

Çok düşük işlemcilerle olan darboğazda çok kararsız sistem çalışması görülebilir. Oyundan oyuna çok fark edebilir, zevk vermez.

Hocam elinizdeki işlemciye RX550 takmak bile yazık aslında. Anakart işlemci toplam değerinin 5 katı ekran kartı kullanıyorsunuz. En azından hiç olmazsa 2. 3. nesil i5 işlemci + anakart takviyesi yapın derim.

Parçaları güncelleyeceğim ekran kartı çok ucuz bir fiyata gelince kaçırmak istemedim peki bu değerler normal midir? Deli olacağım çünkü

Parçaları güncelleyeceğim ekran kartı çok ucuz bir fiyata gelince kaçırmak istemedim peki bu değerler normal midir? Deli olacağım çünkü
Hocam dediğim gibi sistem çok kararsız davranabilir çünkü dengesiz. Ben HD5570 ekran kartı olan arkadaşa GTX1050 gibi bir ekran kartı vermiştim. Abi bu benimkinden kötü performans veriyor, dedi. İşlemcisi de sizinki gibi 15yaşlarında bir AMD X4.

Bu işlemci 750 Ti ile bile darboğaz yapıyor. RX 570 tam performansını bırak %20 kadar performansı ile 80 FPS alıyorsunuz. Madem sistemi değiştiremiyorsunuz, kartı elden çıkarıp GTX 750 gibi bir kart bakmanız daha mantıklı.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Problemi anlamak çözmenin yarısıdır, MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde ekran kartı kullanımı %0-%20 arası değişiyor işlemci çöp diyebiliriz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Problemi anlamak çözmenin yarısıdır, MSI Afterburner ile kontrol ettiğimde ekran kartı kullanımı %0-%20 arası değişiyor işlemci çöp diyebiliriz.
Xeon tarafında da güçlü, günümüzle kapışan işlemciler mevcut. 6/12, 8/16 thread işlemciler var ve fiyatları uygun seviyede. Bir bakın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı